Zamknij

Atak nożem w szkole. Uczeń miał otrzymać cios w plecy

07.12.2022 22:23

Atak w szkole w Szprotawie. Jeden z uczniów miał napaść na kolegę z nożem. Nastolatek trafił do szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Sprawa będzie miała swój finał w Sądzie Rodzinnym.

policja
fot. Adam STASKIEWICZ/East News

Policja wyjaśnia okoliczności zajścia, do którego doszło w środę w jednej ze szkół ponadpodstawowych w Szprotawie (woj. lubuskie). - Podczas sprzeczki między uczniami, jeden z nich został skaleczony przez drugiego – poinformował Arkadiusz Szlachetko z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu, cytowany przez PAP.

Szprotawa. Atak nożem w szkole. Ranny uczeń

Informację o zdarzeniu jako pierwszy podał portal newslubuski.pl. Do incydentu miało dojść w środę przed godz. 12. "Uczeń rzucił się z nożem na swojego kolegę ze szkoły. Napastnik najprawdopodobniej zadał mu cios w plecy" - czytamy.

Policja nie podaje szczegółów zdarzenia, a sprawa będzie miała swój finał w Sądzie Rodzinnym. - Obecnie trwają czynności mające ustalić przebieg i wszelkie okoliczności tego zdarzenia. Z uwagi na charakter sprawy nie udzielamy obecnie szerszych informacji na jej temat – przekazał policjant KPP w Żaganiu.

Jak udało dowiedzieć się PAP, pokrzywdzony 16-latek został przewieziony do szpitala, jednak nie doznał obrażeń zagrażających życiu. Natomiast 15-latek, który miał go zaatakować ostrym przedmiotem, został szybko zatrzymany przez policjantów.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Marcin Rynkiewicz/newslubuski.pl