Zamknij

Wypadek busa z dziećmi w Małopolsce. Trwa akcja ratunkowa

29.11.2022 08:51

Do groźnego wypadku doszło na drodze w Szynwałdzie w Małopolsce. Bus, którym podróżowały dzieci z niepełnosprawnościami, wypadł z drogi na śliskiej nawierzchni i przewrócił się na bok. Do szpitala trafiły cztery osoby.

Wypadek w Szynwałdzie
fot. KMP Tarnów

Wypadek zdarzył się we wtorek około godz. 7 w Szynwałdzie na drodze w kierunku miejscowości Łęki Górne na Podkarpaciu. Busem podróżowało pięcioro dzieci z niepełnosprawnościami.

- Kierujący spod Pilzna jechał z osobami z niepełnosprawnościami. Na śliskiej drodze wypadł z drogi i zjechał do rowu - przekazał Interii ast. sztab. Paweł Klimek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Szynwałd. Wypadek busa z dziećmi

Straż pożarna rozłożyła podgrzewany namiot dla osób, które jechały busem. Do szpitala trafiło dwoje dzieci w wieku 12 i 15 lat, a także kierowca, który doznał urazu głowy i opiekunka z podejrzeniem złamania ręki. - Dzieciaki pojechały do szpitala z obrażeniami ogólnymi oraz głowy, natomiast niezagrażającymi życiu. Są to stłuczenia bądź otarcia - przekazał PAP rzecznik tarnowskiej policji. Dodał, że był to kursowy bus, który zabiera dzieci spod domów i zawozi na zajęcia do szkoły.
Policja podała, że na ten moment na drodze gminnej w Szynwałdzie są utrudnienia w ruchu. - Bus cały czas leży w rowie. Na czas jego wyciągania droga zostanie całkowicie zablokowana - powiedział Paweł Klimek.

Wypadek w Szynwałdzie
fot. KMP Tarnów/Wypadek w Szynwałdzie

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Radio Kraków/Interia/PAP