Zamknij

Pies rzucił się na 9-latka. Horror na placu zabaw

PAP
25.01.2023 13:56

Na placu zabaw w Udorpiu na Pomorzu pies zaatakował 9-latka. Zwierzę ugryzło chłopca i przewróciło na ziemię. Na szczęście dziecku nic poważnego się nie stało – powiedział PAP w środę  oficer prasowy KPP w Bytowie st. sierż. Dawid Łaszcz.

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Shutterstock, Policja/Zdjęcie ilustracyjne

O zdarzeniu w miejscowości Udorpie koło Bytowa zaalarmowała policję matka 9-letniego chłopca. - Chłopiec powiedział funkcjonariuszom, że bawiąc się na placu zabaw zauważył biegającego w pobliżu czworonoga. Gdy podszedł bliżej, aby psa pogłaskać, ten ugryzł go w lewą dłoń, po czym przewrócił na ziemię, szarpiąc za przedramię - przekazał st. sierż. Łaszcz. 
 
Policjant dodał, że na szczęście chłopiec nie doznał poważnych obrażeń. Miał pojechać jednak z matką do szpitala, by tam opatrzono mu otarcia naskórka i ranę po ugryzieniu.

Udorpie. Pies rzucił się na 9-latka

Właścicielka psa za niezachowanie ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia została ukarana mandatem w kwocie 200 zł. Tłumaczyła policjantom, że na swojej ogrodzonej posesji spuściła psa z łańcucha, lecz po chwili straciła go z oczu. 

- Policjanci przypominają, że za zachowanie psa zawsze odpowiada jego właściciel. To człowiek odpowiada za zwierzę i powinien je zabezpieczyć oraz opiekować się nim w odpowiedni sposób, tak, by nie stanowiło ono zagrożenia. Uczulmy też swoje dzieci, aby nigdy nie podchodziły do obcych psów. Z pozoru niegroźnie wyglądające zwierzę, czując się zagrożone, może przystąpić do ataku - powiedział st. sierż. Łaszcz.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

 
RadioZET.pl/Inga Domurat