Zamknij

Rozszczelnienie gazociągu we Wrocławiu. Służby zarządziły ewakuację

06.12.2022 15:28

We Wrocławiu w pobliżu mostu Szczytnickiego doszło do rozszczelnienia gazociągu. Ewakuowani zostali mieszkańcy z okolicznych budynków. Przeprawa została wyłączona z ruchu.

Straż Pożarna
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Do awarii gazociągu doszło we wtorek przed południem. Jak przekazał oficer prasowy wrocławskiej straży pożarnej st. kpt. Tomasz Szwajnos, na miejsce skierowano dziesięć zastępów straży pożarnej.

Wrocław. Rozszczelnienie gazociągu podczas prac remontowych

Rurociąg średniego ciśnienia został uszkodzony w trakcie prac budowlanych. – W tym momencie na miejscu dokonywane są pomiary i wyznaczanie strefy. Ewakuowanych zostało 27 osób z pobliskich budynków – powiedział Szwajnos.

Pogotowie gazowe pracuje nad tym, aby zlokalizować zasuwy i odciąć dopływ gazu do miejsca awarii. – Jeżeli się nie uda z zasuwami, wówczas służby będą odkopywać rurę, żeby uszczelnić ją na zasadzie zaciśnięcia – wyjaśnił.

Ruch na moście Szczytnickim został wstrzymany w obu kierunkach. Jak podaje "Gazeta Wrocławska", piesi mają duży problem z wejściem i wyjściem z Wielkiej Wyspy. "Policjanci przekazują im sprzeczne informacje, w wyniku czego pokonują wiele kilometrów, a na końcu i tak spotykają blokadę policyjną" – czytamy.

RadoZET.pl/PAP/Gazeta Wrocławska