Zamknij

Pożar domu dla uchodźców z Ukrainy. Trwa akcja gaśnicza

02.12.2022 18:19

W miejscowości Wrzeście płonie budynek gospodarczy, który został przerobiony na mieszkania dla uchodźców z Ukrainy. W akcji gaszenia pożaru bierze udział 15 zastępów PSP i OSP. Wszystkie przebywające w budynku osoby ewakuowały się.

Straż pożana
fot. NewsLubuski/East News

Pożar wybuchł w piątek ok. godz. 15 w miejscowości Wrzeście przy ul. Spacerowej (pow. słupski, woj. pomorskie). Do akcji ratowniczo-gaśniczej skierowane zostały wszystkie jednostki z PSP w Słupsku oraz kilka ochotniczych. Łącznie na miejscu pracuje 15 zastępów straży pożarnej. Ponadto trzy jednostki ochotnicze na czas akcji przejęły kontrolę nad bezpieczeństwem pożarowym w Słupsku.

- Pożarem objęty jest cały budynek gospodarczy, który został przerobiony na mieszkania socjalne dla obywateli Ukrainy. Obecnie działania straży skierowane są na obronę sąsiednich domów – powiedziała st. kpt. PSP w Słupsku Iwona Lenart.

Przekazała, że w płonącym budynku mieszkały 33 osoby. Nikt nie został poszkodowany. - 31 osób ewakuowało się jeszcze przed przybyciem straży pożarnej. Dwóch osób nie było na miejscu zdarzenia. To mama, która pojechała do szkoły po dziecko – dodała st. kpt. Lenart.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP