Zamknij

Potężna eksplozja na stacji benzynowej w Zgorzelcu. "Ciało pracownika uszkodziło dach"

20.01.2023 14:15

Na stacji benzynowej w Zgorzelcu na Dolnym Śląsku doszło do wybuchu jednego ze zbiorników paliwa. Jedna osoba zginęła, a druga jest ranna - podał portal Zgorzelec.info. Policja przekazała, że ofiara śmiertelna to pracownik, który wykonywał prace remontowe przy zbiorniku.

Wybuch w Zgorzelcu
fot. Adam STASKIEWICZ/East News/Zdj. ilustracyjne

Do wybuchu doszło po godz. 13 na stacji benzynowej Lotosu w Zgorzelcu przy ulicy Daszyńskiego 92. Według wstępnych ustaleń policji eksplozja nastąpiła podczas przeprowadzania prac remontowych przy jednym ze zbiorników.

- Przegląd prowadziło trzech serwisantów z firmy z Bytomia oraz jeden pracownik dozoru technicznego. Kiedy nastąpił wybuch, w zbiorniku znajdował się jeden z mężczyzn. Siła eksplozji była tak duża, że pracownika wyrzuciło na dach sąsiedniego budynku, przebił ten dach i wpadł do środka - relacjonował Wojciech Piechowicz z PSP w Zgorzelcu.

Wybuch na stacji benzynowej w Zgorzelcu

Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Ranni zostali też dwaj inni pracownicy, którzy znajdowali się przy serwisowanym podziemny zbiorniku. Z oparzeniami trafili do szpitala.

- Na miejscu pracują policjanci i prokurator, ustalając szczegóły wypadku - poinformowała rzeczniczka policji w Zgorzelcu, komisarz Agnieszka Goguł. Dodała, że nie ma zagrożenia kolejnymi wybuchami.

Eksplozja nie spowodowała pożaru. Teren stacji jest ogrodzony, w akcji bierze udział 12 zastępów straży pożarnej. Portal Zgorzelec.info przekazał, że specjalna jednostka PSP z Legnicy zbada miejsce wybuchu.

Komunikat Orlenu

PKN Orlen poinformował PAP, że stacja w Zgorzelcu, na której doszło do wybuchu należy do węgierskiej sieci MOL. "Nie zmieniono jeszcze brandu po przejęciu jej przez węgierski koncern MOL" - przekazał Orlen.

Warunkiem fuzji PKN Orlen i Grupy Lotos było przejęcie przez węgierski koncern MOL 400 stacji Grupy Lotos. "Stacja, na której doszło do wybuchu jest jedną z nich" - wyjaśniono.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Zgorzelec.info/PAP