Zamknij

Koszmarny wypadek na S3. Zginął ojciec i jego 10-letnia córka

22.01.2023 08:45

Na trasie S3 niedaleko Międzyrzecza w woj. lubuskim kamper uderzył w stojący na prawym pasie amerykański pojazd wojskowy. Zginęły dwie osoby podróżujące kamperem - 44-letni mężczyzna i jego 10-letnia córka.

Wypadek w pow. międzyrzeckim
fot. Twitter/Lubuska Policja

Wypadek zdarzył się około godz. 1 w nocy w sobotę w powiecie międzyrzeckim na drodze ekspresowej S3 w kierunku Zielonej Góry. “Doszło tam do wypadku drogowego z udziałem kampera i pojazdu wojskowego. Niestety, zginęły dwie osoby podróżujące kamperem. Żandarmeria wojskowa i policjanci prowadzą czynności na miejscu tej tragedii” - podała w sobotę lubuska policja.

Rzecznik lubuskiej straży pożarnej Dariusz Szmura w rozmowie z “Gazetą Lubuską” wyjaśnił, jak doszło do wypadku. - Na stojący na prawym pasie samochód ciężarowy z przyczepą amerykańskich sił zbrojnych najechał samochód typu van, kamper. Zginęły dwie osoby, które podróżowały tym vanem - powiedział Szymura. Strażak dodał, że ofiary śmiertelne to 44-letni mężczyzna i 10-letnia dziewczynka.

Wypadek na S3. Nie żyje 44-letni mężczyzna i 10-latka

Siła uderzenia była bardzo duża. Na zdjęciach opublikowanych przez policję i straż pożarną widać, że kamper został doszczętnie zniszczony.

Wypadek na S3 w pow. międzyrzeckim
fot. OSP Skwierzyna/Wypadek na S3 w pow. międzyrzeckim

Jak podaje portal Zielona Góra - Nasze Miasto, kierowcy tuż przed tragedią kilkakrotnie zgłaszali, że ciężarówka należąca do wojska stoi częściowo na pasie awaryjnym, a częściowo na prawym pasie ruchu. Ostrzegali, że pojazd jest słabo oświetlony lub wcale, a trójkąta ostrzegawczego praktycznie nie widać. 

Dokładne okoliczności zdarzenia zbada prokuratura. Utrudnienia po wypadku trwały około 10 godzin.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/"Gazeta Lubuska", Zielonagora.naszemiasto.com