Zamknij

Żandarmeria Wojskowa zabrała głos ws. tragedii na S3. Jest wstępna wersja wypadku

24.01.2023 08:13

Żandarmeria wojskowa przekazała wstępne ustalenia ws. wypadku na S3 w woj. lubuskim, w którym zginął 44-letni mieszkaniec Świnoujścia ze swoją 10-letnią córką. Kamper, którym podróżowali, uderzył w wystającą na prawy pas ruchu naczepę ciężarówki armii USA. Nie jest wykluczone, że prokuratura postawi zarzuty amerykańskiemu żołnierzowi.

Wypadek na S3
fot. Twitter/Lubuska Policja

Wypadek na S3 niedaleko Skwierzyny w woj. lubuskim zdarzył się w nocy z piątku na sobotę. Kamper uderzył w stojącą częściowo na prawym pasie wojskową ciężarówkę z naczepą, należącą do amerykańskiej armii. 

Siła zderzenia była bardzo duża, na miejscu zginął 44-letni mężczyzna i jego 10-letnia córka, którzy podróżowali kamperem. Niedługo przed wypadkiem kierowcy przejeżdżający odcinkiem S3 koło Skwierzyny mieli zgłaszać, że na jednym z pasów stoi słabo oświetlona ciężarówka.

Wypadek na S3. Żandarmeria Wojskowa podała wstępną wersję

Żandarmeria Wojskowa podała w poniedziałek wstępną wersję przyczyny wypadku na S3. Kpt. Daniel Zakrzewski, rzecznik prasowy Komendanta Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Żaganiu, poinformował w rozmowie z tvn24.pl, że kolumna wojsk USA, w której poruszały się trzy pojazdy, musiała się zatrzymać z powodu usterki jednej z ciężarówek. - Ostatni pojazd zjechał na pas awaryjny, przy czym ciągnięta naczepa wystawała na pas ruchu. W tę naczepę wjechał kamper, wskutek czego zginęły dwie osoby - powiedział Zakrzewski.

Rzecznik dodał, że będzie mógł powiedzieć coś więcej o przyczynach i dokładnych okolicznościach wypadku po powołaniu biegłego. Sprawa najprawdopodobniej trafi do wydziału ds. wojskowych Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. 

Jak podaje tvn24.pl, jeśli wstępne ustalenia się potwierdzą, zarzuty zostaną postawione amerykańskiemu żołnierzowi, który prowadził ciężarówkę. Amerykanin może odpowiedzieć za spowodowanie śmiertelnego wypadku.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/tvn24.pl