Zamknij

Przypadkiem zabił dwuletniego synka. Tragedia wydarzyła się przed domem

25.01.2023 11:39

53-letni mężczyzna przejechał swojego dwuletniego syna podczas cofania samochodem osobowo-dostawczym. Niestety dziecko zmarło. Ojciec chłopca został oskarżony m.in. o nieumyślne spowodowanie śmierci. Mężczyzna przyznał się do winy i zwrócił z wnioskiem o dobrowolne poddanie karze. W sprawie zapadł już wyrok.

Zdj. ilustracyjne
fot. GAZETA WROCLAWSKA PIOTR KRZYZANOWSKI/POLSKA PRES GRUPA/Zdj. ilustracyjne

Wypadek zdarzył się 15 czerwca 2022 roku w gminie Kock w woj. lubelskim. Franciszek B. z synem i partnerką przyjechali do rodziców kobiety. Ojciec chłopca zaparkował samochód, a kobieta wyjęła dziecko z fotelika. 

Mężczyzna był przekonany, że dwulatek znajduje się w bezpiecznej odległości od samochodu. Ojciec nie zauważył swojego syna i cofając, śmiertelnie go potrącił.

Wypadek w gminie Kock. Ojciec przejechał dwulatka, jest wyrok

Prokuratura Rejonowa w Lubartowie oskarżyła 53-latka o nieumyślne spowodowanie śmierci, zarzucając mu przy tym, że nie zachował ostrożności i nie upewnił się, że dziecko jest z dala od samochodu pod odpowiednią opieką. Mężczyzna przyznał się do zarzutów. Powiedział, że wypadek wywołał u niego traumę i postanowił dobrowolnie poddać się karze.  

We wtorek sąd skazał Franciszka B. na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata oraz grzywnę w wysokości 2 tys. złotych. Była to kara, o którą wnioskował oskarżony, ustalona w porozumieniu z prokuraturą. 

Jak podała Wirtualna Polska, śledczy wzięli pod uwagę fakt, że Franciszek B. w chwili wypadku był trzeźwy, nigdy wcześniej nie karany, a także nieświadomy całego zdarzenia - ze swojej pozycji kierowcy nie widział dziecka.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Wirtualna Polska/Gazeta.pl