Zamknij

Tragedia na przejściu dla pieszych. Nie żyje 12-latka

25.01.2023 09:00

Tragedia wydarzyła się na Śląsku. 12-latka wpadła pod samochód w Jaworznie. Ratownicy przeprowadzili reanimację, ale dziewczynka zmarła. 

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Grzegorz Olkowski/Polska Press/East News/Zdjęcie ilustracyjne

Wypadek zdarzył się we wtorek wieczorem w Jaworznie przy ul. św. Wojciecha. Samochód potrącił 12-letnią dziewczynkę, która przechodziła przez pasy niedaleko centrum edukacji geologiczno-ekologicznej Geosfera. 

- Zgłoszenie odebraliśmy o godzinie 19.20. Dziewczynka przekraczała jezdnię na przejściu dla pieszych, ale niestety najprawdopodobniej na czerwonym świetle - poinformowała w rozmowie z “Dziennikiem Zachodnim” Justyna Wiszowaty, p.o. oficera prasowego KMP w Jaworznie.

Wypadek w Jaworznie. 12-latka śmiertelnie potrącona na pasach

Policjantka dodała, że przejście dla pieszych jest niefortunnie położone. Mimo że jest tam miejskie oświetlenie, jego widoczność dla kierowców jest ograniczona, szczególnie po zmroku. 

Rzeczniczka poinformowała, że 34-letni kierowca jechał w kierunku centrum. - Nie zauważył wkraczającej na jezdnię dziewczynki. Jechał prawidłowo, przy zielonym świetle. Mężczyzna był trzeźwy - powiedziała Wiszowaty. 

Policja ustaliła, że 12-latka była na ulicy sama. - W tym rejonie przez przejście przechodzą m.in. pasażerowie wysiadający z autobusów komunikacji miejskiej. Z relacji mamy wynika, że dziewczynka wracała z kościoła, w którym była z koleżanką i przeoczyła przystanek, na którym miała wysiąść - zrelacjonowała policjantka. Dziewczynkę po potrąceniu długo reanimowano, niestety bezskutecznie. 

Śledczy wyjaśniają dokładne okoliczności wypadku. Wiszowaty przekazała “Dziennikowi Zachodniemu”, że na miejscu dokonano pomiarów, sporządzono dokumentację fotograficzną i przeprowadzono oględziny.

Jaworzno realizuje program "Vision Zero"

Jaworzno jest jednym z najbezpieczniejszych miast, jeśli chodzi o ruch drogowy w Polsce. Lokalne władze realizują program “Vision Zero”.

"Jest to idea, która zakłada organizowanie transportu w taki sposób, żeby zminimalizować możliwość wystąpienia śmiertelnych wypadków komunikacyjnych" - tłumaczy ratusz w Jaworznie. Taka polityka przynosi efekty. W 2021 roku na drogach w mieście nikt nie zginął.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/"Dziennik Zachodni"