Zamknij

Śmiertelnie potrącił kobietę na pasach. Szyby samochodu były zaszronione

30.11.2022 13:11

73-letnia kobieta została śmiertelnie potrącona na pasach w Katowicach. Kierowca miał zaszronione szyby i mógł nie widzieć pieszej. Trwa śledztwo, które ma wyjaśnić dokładne okoliczności wypadku.

Wypadek w Katowicach przy ul. Witosa
fot. Śląska.Policja.pl - Katowice

Do tragicznego wypadku doszło we wtorek rano na ulicy Witosa w Katowicach. 72-letni kierowca opla astry potrącił na pasach 73-latkę. Kobieta zmarła w szpitalu. 

Policja opublikowała zdjęcia z miejsca wypadku. Uderzenie prawdopodobnie było silne, bo kobieta straciła buty. Czapka pieszej została na przedniej szybie, a zakupy z wózka, który ciągnęła, powypadały wokół samochodu.

Wypadek w Katowicach. 73-latka potrącona na pasach

Policja ustaliła, że kierowca był trzeźwy. Na zdjęciach widać, że samochód miał zaszronione szyby, więc mężczyzna mógł nie zauważyć pieszej.

Wypadek w Katowicach
fot. Śląska.Policja.pl - Katowice

“Pamiętajmy również o tym, że poranne przymrozki i śliska nawierzchnia wydłużają drogę hamowania. Zadbajmy również o to, by dokładnie usunąć szron z szyb samochodu. Niestety często zdarza się tak, że zaszronione są wszystkie szyby, a przednia jest odśnieżona tylko w niewielkiej części” - przypomniała policja w Katowicach.

Na razie nie wiadomo, jakie zarzuty zostaną postawione 72-latkowi. Śledczy powołają biegłego, który wyda opinię na temat okoliczności wypadku. Na miejscu pracowali policjanci z katowickiej drogówki, grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki.

Wypadek w Katowicach
fot. Śląska.Policja.pl - Katowice/Kierowca potrącił pieszą na pasach przy ul. Witosa w Katowicach

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/"Gazeta Wyborcza"