Zamknij

Zabójstwo 10-latki w Inowrocławiu. Przerażające doniesienia śledczych

21.01.2023 17:46

Dziesięcioletnia dziewczynka z Inowrocławia zginęła, a na jej ciele były rany kłute – wynika z informacji rzecznik prasowej Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy Agnieszki Adamskiej-Okońskiej. Służby zawiadomił ojciec, który później próbował odebrać sobie życie, a teraz znajduje się w szpitalu. Sprawę nagłośnił prezydent miasta Ryszard Brejza.

Inowrocław. Zabójstwo 10-latki
fot. PIOTR JEDZURA/REPORTER, zdj. ilustracyjne

Ojciec zamordował 10-letnią córkę w Inowrocławiu. - 52-latek zadzwonił na numer alarmowy 112 i poinformował, że zabił swoją 10-letnią córkę. Po zgłoszeniu telefonicznym wyskoczył z okna mieszkania na czwartym piętrze. Na ten moment żyje – poinformowała 21 stycznia o poranku rzeczniczka prasowa kujawsko-pomorskiej policji mł. insp. Monika Chlebicz.

Zszokowany zbrodnią jest prezydent Inowrocławia, który jako jeden z pierwszych nagłośnił okoliczności zbrodni. "Nie mogę uwierzyć, że to mogło się wydarzyć w Inowrocławiu - w naszym Inowrocławiu, wśród nas... Łączę się w bólu z tymi, którzy zostali bezpośrednio dotknięci tą tragedią" - napisał w sieci Ryszard Brejza.

Inowrocław. Zabójstwo 10-latki. Miała wiele ran kłutych

52-latek po zadzwonieniu na policję miał wyskoczyć z mieszkania na czwartym piętrze. Rzecznik prasowa inowrocławskiej policji asp. szt. Izabella Drobniecka potwierdziła, że w mieszkaniu — po siłowym wyważeniu drzwi — były zwłoki 10-letniej dziewczynki.

- W mieszkaniu w Inowrocławiu, gdzie doszło do tragedii, zakończono już czynności m.in. oględziny zwłok dziecka. W wyniku oględzin ustalono, że zmarło ono na skutek zadanych ran kłutych - poinformowała rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy Agnieszka Adamska-Okońska.

Prokurator przekazała także, że śledczym udało się zabezpieczyć narzędzie zbrodni. - Ze wstępnych ustaleń, które poczyniliśmy z policją, wynika, że doszło do tragedii rodzinnej. Jakie były szczegóły, w tym momencie nie możemy powiedzieć, bo nie wszystko zostało jeszcze zrekonstruowane - wskazała Adamska-Okońska.

Podkreśliła, że informacje o sprawstwie ojca są "prawdopodobne". - Mężczyzna znajduje się obecnie na OIOM-ie, więc nie można przeprowadzić z jego udziałem czynności - dodała rzecznik prasowa prokuratury. Zlecono sekcję zwłok dziecka.

Gdzie szukać pomocy?

Osoby w kryzysie psychicznym lub borykające się z myślami samobójczymi mogą zadzwonić na bezpłatny telefon Centrum Wsparcia - 800 70 2222, który jest czynny przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, również w święta. Pomoc można znaleźć także na stronie internetowej www.centrumwsparcia.pl.

RadioZET.pl/PAP - Tomasz Więcławski