Zamknij

Samochód wypadł z drogi. 6-letnia dziewczynka zginęła na miejscu

25.11.2022 14:04

Dramatyczne sceny w województwie opolskim. Na drodze krajowej nr 45 między Polską Cerekwią a Zakrzowem doszło do tragedii. Na miejscu zginęła 6-letnia dziewczynka, która podróżowała z 35-latką samochodem osobowym.

wypadek w Zakrzowie
fot. KPP w Kędzierzynie-Koźlu

Wypadek wydarzył się w piątek około godz. 9 między Polską Cerekwią a Zakrzowem (powiat kędzierzyńsko-kozielski). Samochodem jechały 35-latka i 6-latka. "Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 35-letnia kobieta jadąca osobowym volkswagenem w kierunku Opola straciła panowanie nad pojazdem" - poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Kędzięrzynie-Koźlu. 

Śmiertelny wypadek na DK 45. Nie żyje 6-latka

Samochód wypadł z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Jak podaje lokalny serwis prostozopolskiego.pl, na miejscu interweniowali dwaj mężczyźni, którzy próbowali reanimować dziewczynkę. To oni zawiadomili służby ratunkowe.

"Niestety, w wyniku tego zdarzenia śmierć poniosła podróżująca z kobietą 6-letnia dziewczynka" - poinformowali policjanci. Kierująca autem 35-latka, mieszkanka powiatu raciborskiego, została przewieziona przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala.

Ruch w miejscu tragedii na czas akcji służb ratowniczych odbywał się wahadłowo. Do godziny 11.30 na tym odcinku pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora, wyjaśniając przyczyny wypadku. Obecnie ruch odbywa się płynnie.

Funkcjonariusze apelują o rozwagę, zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. "Poza obszarem zabudowanym dozwolona prędkość wynosi 90 km/h. Pamiętajcie, że droga hamowania i czas reakcji przy takiej prędkości znacznie się wydłużają" - czytamy w komunikacie policji z Kędzierzyna-Koźla.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/KPP w Kędzierzynie-Koźlu/prostozopolskiego.pl