Zamknij

Tragedia po meczu. Ciało kibica znaleziono w rowie melioracyjnym

28.11.2022 12:48

Policja wyjaśnia okoliczności śmierci 34-latka z gminy Zamość, który utopił się w rowie melioracyjnym. Ze wstępnych ustaleń wynika, że wracał wtedy z kolegą ze spotkania towarzyskiego, podczas którego oglądali mecz i spożywali alkohol.

Radiowóz policyjny
fot. Damian Klamka/East News

Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę (26 listopada) wieczorem. Dwóch mężczyzn wracało ze spotkania towarzyskiego, gdzie wcześniej spożywali alkohol. Według nieoficjalnych informacji "Dziennika Wschodniego" obaj mężczyźni w jednym z mieszkań w Zamościu oglądali mecz piłkarski. Przypomnijmy, że tego dnia na mundialu w Katarze Polska pokonała Arabię Saudyjską 2:0.

Zamość. Kibic utopił się w rowie melioracyjnym

Mężczyźni, idąc ulicą Rolniczą, wzdłuż której biegnie kanał melioracyjny, prawdopodobnie weszli do niego. – 39-latek, który zawiadomił służby, wyszedł z rowu o własnych siłach. Pomagał koledze również wyjść, ale nieudolnie. Kiedy te próby nie powiodły się, wrócił do domu i powiadomił służby – powiedziała asp. szt. Dorota Krukowska–Bubiło z policji w Zamościu.

Jak wyjaśniła, z przepustu w kanale strażacy wyciągnęli mężczyznę z wody i podjęli akcję reanimacyjną. – Niestety, 34-latkowi z gminy Zamość nie udało się przywrócić funkcji życiowych – dodała Krukowska–Bubiło.

Policja pod nadzorem prokuratora wyjaśnia szczegóły wypadku. Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do sekcji, która pozwoli na ustalenie przyczyny śmierci oraz stężenia alkoholu w organizmie. – 39-latek miał ponad 2 promile – uzupełniła policjantka.

Zamieszki w Brukseli
8 Zobacz galerię
fot. KENZO TRIBOUILLARD/AFP/East News

RadioZET.pl/Dziennik Wschodni/PAP