Zamknij

Zderzenie autobusów miejskich w Gliwicach. Nastolatka trafiła do szpitala

PAP
09.12.2022 17:52

Jedna osoba trafiła do szpitala po zderzeniu dwóch autobusów komunikacji miejskiej w Gliwicach, została przewieziona na badania, jej życiu ani zdrowiu nic nie grozi - podała policja. Według strażaków, w obu autobusach jechało ok. 40 pasażerów.

Wypadek w Gliwicach
fot. PSP w Gliwicach

Rzeczniczka śląskiej straży pożarnej mł. bryg. Aneta Gołębiowska poinformowała, że informację o zderzeniu autobusów służby otrzymały w piątek ok. godz. 15. Kolizja miała miejsce na skrzyżowaniu ul. Tarnogórskiej z Grottgera i Skowrońskiego.

- Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący autobusem wyjeżdżający na tzw. zielonej strzałce z ul. Skowrońskiego wymusił pierwszeństwo na pojeździe jadącym Tarnogórską. Doszło do uderzenia na wysokości kabiny kierowcy - powiedział rzecznik gliwickiej policji podinsp. Marek Słomski. Jedna z pasażerek, nastolatka, została przewieziona na badania do szpitala.

Wypadek w Gliwicach. Zderzyły się autobusy

- Nie ma w tym przypadku zagrożenia życia ani zdrowia. Poszkodowana została zabrana do szpitala z uwagi na młody wiek - zaznaczył policjant.

Kpt. Damian Dudek z Komendy Miejskiej PSP w Gliwicach powiedział, że autobusami podróżowało łącznie 40 osób, które same opuściły pojazdy jeszcze przed przyjazdem strażaków. - Sześć osób zostało przebadanych przez zespół ratownictwa medycznego, jedna z nich została przetransportowana do szpitala - potwierdził strażak. Na miejsce skierowano pięć zastępów strażackich. Droga po wypadku została zablokowana, policja wyznaczyła objazdy.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Krzysztof Konopka