Zamknij

Ewa Pajor: Euro to po prostu święto. Nie mogę się doczekać tych mistrzostw

Jakub Plecha
08.06.2021 12:36

- Czas mistrzostw to po prostu święto. Odkąd pamiętam, śledzę występy Polaków. Nie mogę się doczekać zbliżającego się Euro 2020. Będę na pewno mocno trzymała kciuki za naszych - mówiła w Radiu ZET Ewa Pajor reprezentantka Polski w piłce nożnej. Jak przyznaje, jej idolem jest Cristiano Ronaldo, który zachwycił ją podczas wcześniejszych edycji Mistrzostw Europy.

- Dla mnie to ogromny komplement, kiedy jestem porównywana do Roberta Lewandowskiego. Gram na tej samej pozycji i też mam dziewiątkę na plecach w reprezentacji Polski. Robert jest najlepszym piłkarzem na świecie - zauważa Ewa Pajor. Piłkarka podkreśliła, że kobieca piłka nożna staje się coraz bardziej popularna. - Wszystko się zmienia, z roku na rok jesteśmy bardziej widoczne. Będziemy robić wszystko, żeby o nas też się mówiło. Ogromnym krokiem do większej popularności będzie awans naszej żeńskiej drużyny na dużą międzynarodową imprezę - dodała.

Pytana przez Agnieszkę Kołodziejską o dysproporcje między drużynami żeńskimi, a męskimi, odpowiada: - Mam nadzieję, że kobieca piłka nożna będzie wchodziła na coraz wyższy poziom. Już teraz na Mistrzostwach Świata są pełne trybuny i kibice obserwują mecze. Trudno porównywać piłkarki do piłkarzy, bo zdecydowanie różnimy się pod względem fizycznym.

- A jak to wygląda pod względem finansowym? - dopytywała prowadząca program "Gość Radia ZET".

- Dysproporcje są duże. Kobiety zarabiają zdecydowanie mniej od mężczyzn, którzy grają w piłkę nożną. 

Prowadząca program "Gość Radia ZET" zapytała Ewę Pajor o możliwość rozwoju piłkarek w Polsce. - Mam nadzieję, że czołowe polskie kluby zainwestują w żeńską sekcję piłki nożne, tak jak robią to topowe europejskie kluby. Życzę młodym piłkarkom, żeby mogły się rozwijać [...] Piłka nożna od zawsze była dla mnie najważniejsza. Musiałam się przeprowadzić, żeby występować na co dzień w Medyku Konin. Wcześniej nie grałam w żeńskiej drużynie piłkarskiej - podkreśliła napastniczka VfL Wolfsburg.

RadioZET.pl