Zamknij

Apoloniusz Tajner: Na trybunach w Wiśle i Zakopanem pojawią się również kibice niezaszczepieni

24.11.2021 16:35

- Odpowiedzieliśmy na pismo Rzecznika Praw Obywatelskich [w sprawie wpuszczania na trybuny w Wiśle i Zakopanem wyłącznie kibiców zaszczepionych - red.]. Cały czas uważam, że to był dobry krok do podjęcia tej decyzji. Mieliśmy na uwadze dalszy rozwój pandemii koronawirusa. Decyzja została nieco zmodyfikowana. W Wiśle i Zakopanem pojawią się dwie strefy dla kibiców niezaszczepionych - mówił w Radiu ZET prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner.

Początkowo Polski Związek Narciarski dopuścił do sprzedaży bilety przeznaczone wyłącznie dla kibiców zaszczepionych. W tej sprawie interweniował Rzecznik Praw Obywatelskich prof. Marcin Wiącek. Prezes PZN Apoloniusz Tajner wyjaśnił w Radiu ZET zasady odbywania się konkursów Pucharu Świata w Polsce. - Na trybunach będą zapewnione odstępy 1,5 m dla kibiców niezaszczepionych. Na pewno pojawią się głosy, że przez te strefy naznaczymy tych właśnie kibiców. Te proporcje osób niezaszczepionych będą niewielkie - podsumował gość Radia ZET.

"Nasi skoczkowie są świetnie przygotowani do Pucharu Świata. Myślę, że Kamil Stoch może odpalić w Kuusamo"

- Starałem się szukać pozytywów po ostatnim występie polskich skoczków w ramach Pucharu Świata w skokach. Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła prezentują dobrą formę. Andrzej Stękała cały czas zmaga się z bólem pleców, ale moim zdaniem zaprezentował się przyzwoicie. Niepokój trenera Michala Doleżala budzi forma sportowa Stefana Huli i Jakuba Wolnego - mówił w Radiu ZET prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner. Gość Radia ZET przyznał, że mimo wszystko nasi skoczkowie są świetnie przygotowani do Pucharu Świata.

- To jest dopiero początek Pucharu Świata. Widać było, że naszym skoczkom brakowało swobody. Co weekend będą odbywały się kolejne zawody, zawodnicy będą nabierać tej świeżości z konkursu na konkurs. Mam nadzieję, że nasi skoczkowie będą skakać coraz lepiej. Na pewno nasi zawodnicy będą gotowi do startów w Turnieju Czterech Skoczni pod koniec grudnia. Jestem o tym przekonany - zaznaczył gość Radia ZET. Apoloniusz Tajner podkreślił, że Kamil Stoch może odpalić w najbliższym konkursie Pucharu Świata. - Kamil Stoch w Niżnym Tagile oddał dwa perfekcyjne skoki. Do tej pory nigdy tak dobrze nie prezentował się na początku sezonu, zawsze budował formę w trakcie Pucharu Świata. Uważam, że nasz skoczek może odpalić już w Kuusamo. Mimo wszystko nasi skoczkowie są świetnie przygotowani do całego sezonu Pucharu Świata - dodał.

- Jestem w stałym kontakcie z Klemensem Murańką. Dostałem wiadomość od skoczka: “Nudy jak nie wiem co”. Klemens cały czas jest w szpitalu w warunkach dość sterylnych. Nie może nigdzie wychodzić. Przechodzi zakażenie koronawiursa i nie może na ten moment trenować. Myślę, że paradoksalnie wpłynie pozytywnie na Klemensa Murańkę - podkreślił prezes Polskiego Związku Narciarskiego. Apoloniusz Tajner przypuszcza, że skoczek wróci na skocznie pod koniec grudnia. - Murańka może wrócić na wysokim poziomie, ponieważ powinien chwycić taką superkompensację, czyli podwyższoną zdolność do wysiłku - dodał. 

Dopytywany przez Damiana Michałowskiego o przygotowania do konkursu PŚ w Wiśle, prezes PZN przyznał, że wszystko idzie zgodnie z planem. - Śnieg jest już wyprodukowany i jest rozprowadzany na zeskok skoczni. Kilkanaście ciężarówek przetransportowało śnieg na bulę. Nie ma żadnych problemów z przygotowaniami. Skocznię chcemy udostępnić już w poniedziałek. Skoczkowie będą mogli na niej swobodnie trenować - podkreślił w Radiu ZET Apoloniusz Tajner.

Konkursy Pucharu Świata w Wiśle odbędą się 4 i 5 grudnia (drużynowy i indywidualny), a w Zakopanem 15 i 16 stycznia (drużynowy i indywidualny). 

Radio ZET

C