Zamknij

Dawid Celt: Nie spodziewałem się, że Hurkacz tak szybko osiągnie taki wysoki poziom

17.11.2021 16:00

- Czy żyjemy w najlepszej tenisowej epoce? Zależy jak na to spojrzymy. Jeśli chodzi o turnieje rangi Masters, to tak. Nigdy nie mieliśmy dwóch tenisistów w turnieju kończącym sezon. Jednak kilka lat temu nie mieliśmy najgorszego czasu. Myślę tutaj o występach Agnieszki Radwańskiej i Jerzego Janowicza. Oni byli w półfinale Wimbledonu. Można na ten temat polemizować - mówił w Radiu ZET trener reprezentacji kobiecej w tenisie Dawid Celt.

Były tenisista podkreślił, że Iga Świątek w tym sezonie prezentowała grę na bardzo wysokim poziomie niemalże w każdym turnieju. - Oczywiście ten ostatni jej występ w turnieju Masters pozostawił pewien niedosyt. Pierwszy mecz kompletnie jej nie wyszedł, ale z meczu na mecz prezentowała się coraz lepiej. Długo nie będziemy mieli takiego turnieju, jak ten w Meksyku. Rozgrywany jest na bardzo dużej wysokości i w zupełnie odmiennych warunkach. Każdy aklimatyzuje się inaczej. Do tej pory meczów na wysokim poziomie było jednak mało - przyznał gość Radia ZET.

Dopytywany przez Michała Korościela o przygotowanie mentalne Igi Świątek, odpowiedział: “Troszkę mnie martwi, że Iga Świątek na początku swojej kariery płaci bardzo duży koszt emocjonalny po swoich występach. Tenisistka jest niesamowitym talentem, prezentuje bardzo dobry tenis. Przecież ma 20 lat, a na swoim koncie ma już zwycięstwo w Roland Garros. Jednak to jest dopiero początek jej kariery. To są pytania bardziej do sztabu trenerskiego Igi Świątek”.

- Iga Świątek na pewno odczuwa tę presję, bo każdy patrzy jak zaprezentuje się na danym turnieju. Wcześnie osiągnięty sukces może zdusić młodego zawodnika. Jednak można przyznać, że zwycięstwo w Roland Garros było dla wielu zaskoczeniem W tym sezonie Iga potwierdziła swój talent i umiejętności..

- Nie spodziewałem się, że Hubert Hurkacz tak szybko osiągnie taki wysoki poziom. Jest w pierwszej dziesiątce rankingu i gra w turnieju Masters na koniec sezonu. Ostatnie wyniki pokazały, że potrafi grać jak równy z równym z Miedwiediewem czy Djokoviciem - podkreślił Dawid Celt. Zdaniem byłego tenisisty, Hurkacz musi poprawić wyniki na turniejach rangi Wielkiego Szlema. - Gdybyśmy mieli porównywać, to lepsze wyniki w tym sezonie wykręcił Hubert. Zagrał przecież w półfinale Wimbledonu, wygrał turniej w Miami. Od Igi oczekujemy więcej, bo wygrała już turniej wielkoszlemowy - podsumował gość Radia ZET.

RadioZET.pl

C