Zamknij

Dawid Kubacki: Moim celem jest medal olimpijski, ale na razie nie skupiam się tylko na ZIO

10.11.2021 16:14
Dawid Kubacki: Moim celem jest medal olimpijski, ale na razie nie skupiam się tylko na ZIO
fot. PAP

- Moim celem jest zdobycie medalu na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Jestem skoncentrowany na całym sezonie Pucharu Świata. Trudno przygotowywać się tylko do jednego startu, czyli ZIO w Pekinie. W każdym kolejnym starcie będziemy budowali swoją pewność siebie - mówił Dawid Kubacki w Radiu ZET. Skoczek narciarski przyznał, że najlepszy czas sportowy jeszcze przed nim. - Nie jestem najmłodszym zawodnikiem. Wszystko zależy od predyspozycji do skakania i przygotowania organizmu do startów w Pucharze Świata. Wierzę w to, że ten najlepszy czas przede mną. Na pewno każdy sportowiec marzy o złocie olimpijskim - dodał.

Dopytywany przez Michała Korościela o przygotowanie do startu sezonu Pucharu Świata, odpowiedział: “Wszystko jest na dobrej drodze. Przed nami ostatnie dni treningów. Na pewno mamy kilka detali do dopracowania. Mam nadzieję, że nasza kadra skoczków jest dobrze przygotowana na PŚ [...] Skupiam się na tym, żeby swoją robotę wykonać jak najlepiej. Sporo pracowałem nad psychiką, na pewno doświadczenie też działa na moją korzyść. Te wszystkie sukcesy nie przychodziły z łatwością.”.

- Sezon Pucharu Świata jest długo. Musimy nastawić organizmy na kilka miesięcy skakania. Cały czas rozmawiamy między sobą podczas treningów. Pracujemy ze sobą codziennie. Przez cały sezon przygotowawczy wypracowujemy schematy skoków, a jeśli chodzi o jakieś zmiany podczas treningów, to są tylko detale - podkreślił Dawid Kubacki w Radiu ZET. Skoczek narciarski zaznaczył, że każdy może mówić, że Zimowe Igrzyska Olimpijskie będą najważniejszą imprezą tej zimy. - Nie potrafię jednak ocenić, który turniej podczas tego sezonu jest dla mnie ważniejszy. Każdy konkurs jest zupełnie inny. Mam nadzieję, że czeka mnie wiele pozytywnych emocji. W zeszłym sezonie zająłem 3 miejsce w Turnieju Czterech Skoczni. Przede wszystkim będę skupiał się na wykonaniu swojej roboty, a dopiero potem będę patrzył na wyniki innych zawodników - podsumował gość Radia ZET. 

Radio ZET

C