Zamknij

Kamil Stoch w Radiu ZET: Nie myślę jeszcze o zakończeniu kariery. Nie wybiegam daleko w przyszłość

22.12.2021 16:19

- Nie myślę jeszcze o zakończeniu kariery. Póki mam możliwość, chcę oddawać dobre solidne skoki. Nie wybiegam daleko w przyszłość. Dla mnie zawsze najważniejsze jest to, co tu i teraz. Nadal czuję się osiemnastolatkiem, poza “łupaniem w plecach” - mówił w Radiu ZET Kamil Stoch. Skoczek narciarski przyznał, że jest pozytywnie nastawiony do zbliżającego się Turnieju Czterech Skoczni.

- Nie robię sobie dużej nadziei. Nie chodzi o obecną sytuację, ale to po prostu kwestia doświadczenia. Zawsze kiedy z jakimiś zawodami wiązałem duże nadzieje i chciałem wybitnie skakać, to nigdy mi się to nie udawało. Wierzę w to, że potrafię skakać. Zrobię to, co umiem. Przez całą karierę nauczyłem się, że nic nie muszę. Po prostu lubię to robić - podkreślił Gość Radia ZET. Kamil Stoch przyznał na antenie Radia ZET, że Turniej Czterech Skoczni jest wyczerpującą imprezą dla każdego zawodnika. - W tym roku dodatkowym stresem są np. testy covidowe. Do tego dochodzą jeszcze kwestie logistyczne, podróże. Każda dodatkowa presja to tylko utrudnia i to faktycznie jest wyczerpujące - dodał.

Dopytywany przez Michała Korościela o słabą dyspozycję naszych skoczków podczas tegorocznego Pucharu Świata, Kamil Stoch odpowiedział: “Nie muszę pocieszać chłopaków. W pełni jestem z nimi, bo jestem częścią tej drużyny. Zawsze mogą przyjść gorsze momenty, ale nie ma co zwieszać głowy. To jest czas na walkę i możemy pokazać jakimi jesteśmy sportowcami. Nie powiem, że wszyscy się cieszymy, tańczymy w kółku i klaszczemy w dłonie. Takie sytuacje to nie jest nic nowego. Każdy z nas to przechodził. Musimy trzymać się razem i udowodnić naszą siłę. Nie ma mowy, żeby każdy z nas szukał swojej drogi wyjścia z kryzysu i tym bardziej wprowadzał własne szamańskie metody na poprawę formy. To do niczego nie prowadzi. Uważam, że mamy najlepszy możliwy sztab trenerski”. 

- Solidnie przepracowaliśmy okres przygotowawczy. W naszej drużynie mamy Mistrzów Świata. Dużo nam nie brakuje, musimy poprawić drobne rzeczy. Możliwe, że każdy z nas się pogubił, ale nie zapomniał, jak się skacze. Nie mogę obiecać, że będzie super - podsumował Kamil Stoch.

Radio ZET

C