Zamknij

Katarzyna Woźniak: Nasi łyżwiarze muszą się na razie skupić na najważniejszym rywalu - koronawirusie

02.02.2022 16:45

- Sytuacja jest dynamiczna. Natalia Czerwonka, Marek Kania mają na ten moment pozytywne wyniki na obecność koronawirusa. Natalia Maliszewska i Magdalena Czyszczoń otrzymały pierwsze negatywne wyniki testów - mówiła w Radiu ZET była panczenistka Katarzyna Woźniak. Jej zdaniem, najważniejszym rywalem polskich łyżwiarzy w Pekinie na ten moment jest COVID-19.

Podczas tegorocznego sezonu nasi łyżwiarze szybcy prezentowali znakomitą formę. Jedną z głównych faworytek do zdobycia olimpijskiego krążka jest Natalia Maliszewska. Łyżwiarka otrzymała pierwszy negatywny wynik na obecność koronawirusa, dzięki czemu jest szansa na występ podczas Igrzysk- Natalia Maliszewska sama podkreślała, że na Zimowe Igrzyska Olimpijskie jedzie po medal. Od kilku lat jest w czołówce short tracku. Nasza zawodniczka jest bardzo dobrze nastawiona do zawodów. Ponadto jest faworytką na dwóch dystansach. Mam nadzieję, że poradzi sobie z koronawirusem - podkreśliła Katarzyna Woźniak w Radiu ZET. Zdobywczyni dwóch olimpijskich medali przyznała, że szansę na dobry wynik na tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich ma również kilkoro łyżwiarzy. - Andżelika Wójcik także ma szansę na medal. Wygrała w tym roku zawody Pucharu Świata. Dobrze prezentuje się również Piotr Michalski - dodała.

Dopytywana przez Michała Korościela o dyspozycje Zbigniewa Bródki, który wywalczył kwalifikację olimpijską w biegu masowym po dwuletniej przerwie, odpowiedziała: ”Zbigniew Bródka ma szansę na medal w mass starcie. To bardzo nieprzewidywalna dyscyplina, nie wiadomo, co może się wydarzyć. Myślę, że Bródka ma szansę na krążek olimpijski”.

- Liczę na to, że podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich pokażemy jak najwyższy poziom w każdej dyscyplinie. Skoczkowie nie są faworytami, ale mogą zaskoczyć. Wśród łyżwiarzy pokazaliśmy świetną formę i wielu zawodników ma szansę na medal. Najważniejsze dla zawodników jest skupienie się przede wszystkim na zbliżających się zawodach, a nie na liczbie wywiadów. Niech o zawodnikach będzie głośno po zawodach - podsumowała Katarzyna Woźniak.

RadioZET.pl

C