Zamknij

Maciej Maciusiak: Polskie skoki narciarskie nie zginą. Mamy wielu utalentowanych zawodników

15.02.2022 16:00
Maciej Maciusiak
fot. Kacper Kirklewski

- Patrząc na metrykę wydaje się, że to były ostatnie Igrzyska Kamila Stocha, Piotra Żyły i Dawida Kubackiego. Z drugiej strony, dlaczego Dawid, medalista olimpijski, nie może obronić tego brązu na następnych Igrzyskach. Wszystko zależy od tego, jakie będą indywidualne decyzje skoczków - mówił Maciej Maciusiak w Radiu ZET. Asystent trenera Doleżala przyznał, że polskich skoczków stać było jednak na więcej medali. - W skokach Kamila Stocha było widać tę iskrę. Niestety do medali zabrakło. Mam nadzieję, że z Chin wróci z podniesioną głową - dodał. 

- Kamil Stoch w każdym konkursie walczył o medal, a zdobył go Dawid Kubacki i to było zaskoczenie dla wszystkich - podkreślił Gość Radia ZET. Maciej Maciusiak zapewnił, że trzon naszej kadry: Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła jeszcze będą skakać przez kilka lat. - Dopóki będą prezentować taką formę, jak obecnie i ich pozycja w kadrze będzie pewna,  to dlaczego mają nie występować? - mówił w Radiu ZET trener skoków narciarskich.

Dopytywany przez Damiana Michałowskiego o przyszłość polskich skoków narciarskich, Maciusiak odpowiedział: “Kacper Juroszek to moim zdaniem największy talent w skokach narciarskich. Ma bardzo dobre wybicie, jest zawodnikiem dynamicznym. To na pewno kolejny wielki talent. Polskie skoki nie zginą, bo jest jeszcze Tomek Pilch, Paweł Wąsek, Jakub Wolny, Andrzej Stękała, czy Janek Habdas. Mam nadzieję, że młodzi zawodnicy pociągnął dalej polskie skoki i nadal będziemy odnosili sukcesy w Pucharze Świata, czy na Igrzyskach Olimpijskich za 4 lata”.

Maciej Maciusiak odniósł się do kwestii słabej formy naszych skoczków w przekroju całego sezonu. - Zawodnicy nie brali odpowiedzialności za swoje skoki. Każdy był nietykalny i miał wytłumaczenie, że nie idzie wszystkim po kolei. Muszą cały czas walczyć i być profesjonalistami. Chyba tego zabrakło - podkreślił asystent trenera Michala Doleżala. Zdaniem Gościa Radia ZET, dobre występy na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie mogą prognozować przełamanie. - Nie dziwię się, że pojawia się krytyka. Jesteśmy oceniani na podstawie wyników. Życzę zawodnikom, żeby do końca sezonu odnosili sukcesy. Te Zimowe Igrzyska to taka iskierka do zmian i kolejnych sukcesów - podsumował Maciej Maciusiak.

Radio ZET

C