Zamknij

Maja Włoszczowska o zakończeniu kariery: Jestem spełnionym sportowcem. Przede mną dużo pracy w MKOlu

13.10.2021 16:45

- Trenuję coraz mniej i jedną nogą jestem już na sportowej emeryturze. Zawodowy kontrakt kończy mi się 31 grudnia. Sezon właśnie się zakończył i nie będę już startowała w kolejnych wyścigach - mówiła w Radiu ZET Maja Włoszczowska. Była kolarka górska podkreśliła, że teraz głównie poświęci się pracy w MKOl-u.

Dopytywana przez Michała Korościela o ostatni występ w karierze, odpowiedziała: “Na ten wyścig szykowałam się ponad roku. W 2020 roku zajęłam drugie miejsce w kolarskim maratonie. Byłam bardzo zmotywowana, aby w tym roku powalczyć o złoty medal. Liczyłam, że zejdę ze sceny niepokonana, ale znowu wywalczyłam srebro”.

- Jestem spełnionym sportowcem. Jednak za zawodowymi występami na pewno będę tęsknić. Nie ukrywam, że przy ostatnim starcie, zakręciła mi się łezka w oku. Na pewno nie wykluczam startów na poziomie amatorskim - podkreśliła w Radiu ZET Maja Włoszczowska. Była kolarka górska została wybrana do Komisji Zawodniczej, która działa przy Międzynarodowym Komitecie Olimpijskim. Maja Włoszczowska na antenie Radia ZET przyznała, że czeka ją wiele pracy. - Jestem lekko przytłoczona ilością obowiązków w komitecie. Mam wiele spotkań, czekają mnie szkolenia. Przede mną jeszcze Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Angażuję się w program wspierający zdrowie mentalne sportowców - przyznał gość Radia ZET.

- Chcę zrobić wiele dobrego na rzecz MKOl-u. Przede mną wyjazd na ZIO w Pekinie. Na arenach pojawią się jedynie lokalni kibice. Na pewno podczas igrzysk będzie wiele obostrzeń covidowych - zdradziła członkini komisji zawodniczej MKOl. Maja Włoszczowska przyznaje, że to decyzja o organizacji ZIO w dobie pandemii, to mimo wszystko dobra decyzja.  - Pojawił się projekt, żeby wszyscy zawodnicy byli zaszczepieni przeciwko koronawirusowi. Niezaszczepieni sportowcy będą mieli możliwość startu w igrzyskach, ale będzie na nich czekało wiele zawiłych procedur covidowych - podsumowała Maja Włoszczowska.

RadioZET.pl
C