Zamknij

Natalia Maliszewska w Radiu ZET: Wyobrażam sobie, że z Pekinu wyjeżdżam z medalem olimpijskim

03.11.2021 14:20

- Czuję, że medal olimpijski jest w moim zasięgu, to moje największe marzenie, żeby go zdobyć. Wszystko w moich rękach, aby przełożyć to na wynik końcowy. Jednak wiem, że trenuję bardzo nieprzewidywalną dyscyplinę i wszystko może się się wydarzyć. Na pewno medal, który zdobyłam na arenie olimpijskiej jest wielki sukcesem. Miałam szansę przetestować lodowisko najlepiej, jak się tylko dało - mówiła w Radiu ZET reprezentantka Polski w short tracku Natalia Maliszewska. Zawodniczka podkreśliła, że jest gotowa zawalczyć o sukces na ZIO w Pekinie.

- Muszę przyznać, że obecnie jestem bardzo świadomą zawodniczką. Wcześniej wchodziłam na lodowisko i chciałam jechać jak najszybciej, jak typowy “kurczak z odciętą głową”. Ta świadomość daje mi niesamowity spokój. Kiedy myślę o zbliżających się igrzyskach, to myślę, że to może być impreza, o której w moim przypadku będzie głośno. Moja głowa i całe ciało są gotowe walczyć o ten najwyższy cel - podkreśliła w Radiu ZET Natalia Maliszewska. Łyżwiarka podkreśliła, że próba przedolimpijska była dla niej bardzo udana. - Na pewno jest kilka małych rzeczy do poprawy. Wszystko, co mam w głowie i nogach daje nadzieję, że na pewno będzie dobrze. Przez te dwa tygodnie [startów w Pucharze Świata- red.] byłam bardzo zadowolona z efektów końcowych. W lutym [podczas ZIO - red.] będę jeszcze szybsza. Sama myśl, że jestem faworytką do zdobycia PŚ bardzo mnie mobilizuje - dodała.

 

Dopytywana przez Michała Korościela o jej podejście mentalne do zbliżających się Zimowych Igrzysk Olimpijskich, odpowiedziała: “Dzięki próbie olimpijskiej jestem na nie przygotowana. Nie staram się myśleć o samym zapleczu organizacyjnym, czy obostrzeniach, które będą czekały na zawodników. [...] Gdyby nie moja siostra - Patrycja Maliszewska, to nie byłoby mnie w tym miejscu, w którym jestem teraz. Pati jest moim idolem. Jest mi ogromnie miło, że mogę reprezentować naszą dyscyplinę".

RadioZET.pl

C