Zamknij

Wojciech Piela: Jestem sceptycznie nastawiony do dalszych rządów prezesa Mioduskiego w Legii

Jakub Plecha
15.12.2021 16:04
Wojciech Piela
fot. Radio ZET

- Piłkarze Legii Warszawa nie potrafili podnieść się z tego kryzysu ani z Czesławem Michniewiczem, ani z Markiem Gołębiewskim. Może tę formę pokaże w rundzie wiosennej. Przyczyn tej sytuacji jest wiele. Na pewno Legia nie była przygotowana na tak dużą liczbę spotkań. Powtarza się ten mit, że polskie drużyny nie potrafią grać co trzy dni i łączyć europejskich pucharów z ligą. Na tej sytuacji poległ w zeszłym sezonie Lech Poznań, a teraz w jeszcze gorszej sytuacji jest Legia Warszawa - mówił w Radiu ZET dziennikarz sportowy Wojciech Piela.

Dopytywany przez Michała Korościela o aferę z pseudokibicami, którzy pobili piłkarzy po przegranym meczu z Wisłą Płock, Piela stwierdził: “Ta afera z kibicami Legii jest bardzo przykra. Niezależnie od tego, jak prezentuje się drużyna, tego typu sytuacje nie powinny mieć miejsca. Na pewno w dzisiejszym meczu nie zagra Luquinhas, czy Emreli. W Legii Warszawa jest bardzo duży problem organizacyjny. Ten dzień świstaka może trwać nadal”.

Gość Radia ZET odniósł się również do kolejnej zmiany na stanowisku trenera w Legii Warszawa. - To pokazuje tylko chaos. Vuković rozstawał się z klubem w bardzo złych relacjach z pionek sportowym. W jednym z wywiadów sam przyznał, że nie wyobraża się powrotu do klubu. To wybór mentalny, Vuković przyznał, że pali się jego dom - podkreślił Wojciecha Piela. Zdaniem dziennikarza sportowego, Legia może mieć duże problemy z odbiciem się z dna tabeli Ekstraklasy. - Teraz każdy mecz jest ważny dla Legii. Nie zapominajmy, że w weekend do Warszawy przyjedzie niezwykle rozpędzony Radomiak i to też nie będzie łatwe zadanie dla piłkarzy i trenera - dodał.. 

- Myślę, że osiągnięcie 10 miejsca w tabeli Ekstraklasy będzie dla warszawskiego klubu ogromnym wyzwaniem. Działacze Legii nie mogą lekceważyć obecnej sytuacji. Marek Gołębiewski również sobie nie poradził z tym kryzysem i rzucił papierami. [..] Jestem mimo wszystko sceptycznie nastawiony do rządów prezesa Dariusza Mioduskiego w Legii - podsumował Wojciech Piela w Radiu ZET.

Radio ZET

C