Zamknij

Matka odnalazła 10-letniego syna z podciętym gardłem. Policja zatrzymała ojca dziecka

PAP
17.11.2021 16:29
Zabójstwo 10-latka koło Rzymu
fot. Corriere della Sera/YouTube (screen)

10-latek został zamordowany w miejscowości Vetralla koło Rzymu. Miejscowa policja w sprawie zatrzymała 44-letniego Polaka, ojca dziecka. Wcześniej mężczyzna otrzymał sądowy zakaz zbliżania się do byłej żony i ich dziecka - podały włoskie media.

Zabójstwo 10-latka jest szeroko opisywane przez włoskie media. Tragedię odkryła we wtorek pochodząca z Albanii matka 10-latka. Gdy wróciła do domu, znalazła zwłoki syna z podciętym gardłem. 

W mieszkaniu leżał też nieprzytomny były mąż kobiety. Znaleziono nóż, który był narzędziem zbrodni. Chłopiec prawdopodobnie sam otworzył ojcu drzwi.

Ojciec podciął gardło 10-latkowi. Wstrząsająca zbrodnia koło Rzymu

Ojciec dziecka trafił do szpitala; jego stan określa się jako ciężki. Zostanie przebadany na obecność substancji odurzających i przesłuchany, gdy będzie to możliwe. Hospitalizowano też matkę dziecka, która jest w szoku.

Zdaniem śledczych sprawcą zbrodni jest 44-letni Polak, który przed kilkoma tygodniami otrzymał sądowy zakaz zbliżania się do byłej żony i ich syna. Motywem tej decyzji była przemoc wobec rodziny i alkohol. Lokalne media podały, że karabinierzy często kontaktowali się z kobietą, by sprawdzić, czy nie jest nękana przez byłego męża. Nie zawiadamiała ona o żadnych incydentach.

RadioZET.pl/PAP

C