Zamknij

113 osób rannych w wyniku starć z policją na Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie [WIDEO]

Redakcja
27.07.2017 23:51
113 osób rannych w wyniku starć z policją na Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie [WIDEO]
fot. Pixabay

Aż 113 Palestyńczyków zostało rannych w starciach z policją, gdy tysiące muzułmanów ruszyło do meczetu Al-Aksa na Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie. Nagle z tłumu w stronę policjantów zaczęły latać kamienie.

Jak twierdzi policja, do przepychanek doszło, gdy z tłumu wiernych na Wzgórzu Świątynnym w stronę funkcjonariuszy poleciały kamienie. Mundurowi użyli granatów hukowych. Tłum parł naprzód próbując dostać się do bramy prowadzącej do meczetu Al-Aksa.

Setki osób poszkodowanych

Grupa młodych ludzi wdrapała się na dach meczetu, by zatknąć tam palestyńskie flagi, które izraelska policja wkrótce zarekwirowała – podaje Reuters.

Nieokiełznany tłum

Winni – zdaniem Palestyńczyków – są Izraelczycy, którzy celowo nie pozwalali otworzyć jednego z wejść na Wzgórze Świątynne. Środki bezpieczeństwa na Starym Mieście w Jerozolimie zostały zaostrzone po tym, jak 14 lipca br. dwóch policjantów zostało zastrzelonych przez trzech izraelskich Arabów. Przez długi czas przed wejściem na Wzgórze Świątynne zainstalowane były bramki z wykrywaczami metali.

Nagrania trafiły na Twittera:

Odważna decyzja premiera

Bariery ochronne i kamery zostały usunięte decyzją premiera Izraela Benjamina Netanjahu. – To poważny zwrot, który jest krytykowany przez przeciwników premiera – pisze Reuters.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz