Zamknij

12-latek szykanowany w szkole. Dwa razy próbował się zabić. Wspiera go nawet Ed Sheeran

Redakcja
11.04.2018 11:22
Szykanowany 12-latek
fot. Facebook

Trudno sobie wyobrazić dramat, jaki przeżywa 12-letni Brian Birchall z australijskiego Queensland. Nastolatek jest nienawidzony przez rówieśników z powodu rudych włosów. W ciągu siedmiu lat aż siedem razy zmieniał szkołę, a dwa razy próbował targnąć się na własne życie.

Bliscy Briana nie wiedzą, jak mogą mu pomóc. — Wszystko zaczęło się od moich rudych włosów. Później były przezwiska, jeszcze później bójki, a potem było już tylko gorzej i gorzej, i gorzej — mówił Australijczyk w wywiadzie dla lokalnej telewizji.

7 szkół w 7 lat

O problemach 12-latka po pierwszej próbie samobójczej dowiedziały się australijskie media i spróbowały mu pomóc. Zaangażowali się nawet znani ludzie, m.in. światowej sławy piosenkarz Ed Sheeran. Na nic się to zdało. Chłopak stał się rozpoznawalny, co w kontekście zmian szkół co jeden lub dwa semestry miało negatywny wpływ.

12-latek gnębiony w szkole

Wciąż jest gorzej i gorzej — mówią jego bliscy, a Brian twierdzi, że nie ma ochoty do życia. — Biję się po głowie, bo mam wielką ochotę oddać tym wszystkim dzieciakom. Mam ich absolutnie dość, tego było już za wiele — komentuje 12-latek.

Szykany z powodu rudego koloru włosów

Matka Briana jest załamana. — Łamię prawo, aby ochronić mojego syna. Chodźcie i mnie osądźcie, zamknijcie mnie. Nie mamy dokąd iść. Musisz siedzieć i patrzeć, jak twoje dziecko rani samo siebie, bo nie możesz znaleźć dla niego pomocy. Dokąd możesz iść? — mówiła rozgoryczona kobieta na antenie stacji Network Ten.

Zobacz także

RadioZET.pl/Wprost/strz