Zamknij

12-latek zmarł dwa dni po szczepieniu przeciw COVID-19. Są wyniki sekcji zwłok

17.11.2021 08:41

12-latek z Niemiec zmarł dwa dni po przyjęciu drugiej dawki szczepionki przeciw COVID-19 – poinformowała stacja Deutsche Welle. Instytut Paula Ehrlicha przekazał, że szczepienie nie było jedyną przyczyną zgonu chłopca.

Szczepienie przeciw Covid-19
fot. ilustracyjne. JOSEPH PREZIOSO/AFP/East News

12-latek z okolic Cuxhaven na północy Niemiec w połowie października przyjął drugą dawkę szczepionki przeciw COVID-19 firmy Pfizer/BioNTech. Jak podaje Deutsche Welle, chłopiec zmarł dwa dni po zaszczepieniu. Instytut Paula Ehrlicha, który odpowiada za dopuszczanie i kontrolę szczepionek w Niemczech, opublikował wyniki sekcji zwłok 12-latka.

Śmierć 12-latka po szczepieniu. Są wyniki sekcji zwłok

Autopsja wykazała, że szczepionka nie była jedynym powodem śmierci nastolatka. U 12-latka stwierdzono "szczególnie ciężką, niezależną od szczepionki chorobę serca". "Biorąc pod uwagę wyniki obszernych badań medycznych, szczepionka nie może być uważana za jedyną przyczynę zgonu" – napisano w oświadczeniu. 

Starosta powiatu Cuxhaven Kai-Uwe Bielefeld przekazał, że śmierć 12-latka dla rodziny i bliskich "pozostaje nieskończenie bolesna i głęboko dotyka nas wszystkich". 

W Niemczech około dwa miliony nastolatków w wieku 12-17 lat przyjęły szczepionkę przeciw COVID-19. To prawie 44 procent tej grupy wiekowej. Z oficjalnych danych wynika, że po przyjęciu preparatu firmy Pfizer/BioNTech zmarło pięcioro nastolatków. U co najmniej trzech występowały już wcześniej poważne schorzenia.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Deutsche Welle