,

12-latka urodziła dziecko. Ojcem 15-latek. Zamieszkali w drewnianej chatce

19.01.2021 22:47

12-letnia dziewczynka z Meksyku urodziła dziecko. Ojcem jest 15-latek. Jak podają lokalne media, nastoletni rodzice kilka miesięcy temu opuścili swoje domy rodzinne i zamieszkali w prowizorycznej chatce, którą sami zbudowali. Podkreślali, że była to ich decyzja. Miejscowe władze zadeklarowały, że udzielą im niezbędnego wsparcia.

12-latka urodziła dziecko
fot. @mariela.tecamac /Newsflash /EuroPics /East News

12-latka urodziła dziecko w środę 13 stycznia 2021 roku w miejscowości Tecámac w Meksyku. Ojcem chłopca jest 15-latek. Lokalne media pisały, że gdy rodzice nastolatków dowiedzieli się, że dziewczynka jest w ciąży, wyrzucili ich z domu.

Nastoletni rodzice zaprzeczają tym informacjom. Pracownikom socjalnym powiedzieli, że wyprowadzka z domu była ich własną, przemyślaną decyzją i nikt ich do tego nie zmuszał. Przez cały czas mieli ponadto utrzymywać kontakt ze swoimi rodzinami.

12-latka urodziła dziecko. Ojcem 15-latek. Zamieszkali w drewnianej chatce

Gdy okazało się, że 12-latka jest w ciąży, para opuściła swoje domy rodzinne i zbudowała z drewnianych desek prowizoryczną chatkę, w której następnie zamieszkała. Nastolatkowie żyli tak przez kilka miesięcy. W końcu sprawą zainteresowała się jednak opieka socjalna. Po rozmowach z pracownikami opieki, dziewczynka zdecydowała się opuścić swój "nowy dom" i urodzić w szpitalu Las Americas General Hospital w pobliskim Ecatepec.

Dziecko 12-latki urodziło się zdrowe, a ciąża przebiegła bez żadnych powikłań. Jak podają lokalne media, chłopczyk ma 50 cm i waży 3,2 kg. Burmistrz Tecámac zapewnił, że nastoletni rodzice otrzymają niezbędne wsparcie finansowe od gminy. Będzie to zasiłek w wysokości 2500 peso - 475 zł. Nastolatkowie otrzymają także niezbędne wsparcie medyczne.

@mariela.tecamac/Newsflash/EuroPics/East News
fot. @mariela.tecamac/Newsflash/EuroPics/East News

Nie wiadomo, gdzie zamieszkają 12-latka i jej chłopak. Młodzi rodzice deklarują, że chcą wrócić do drewnianej chatki, którą sami zbudowali. Matka 15-latka zadeklarowała jednak, że chce zaopiekować się dziećmi i swoim nowym wnukiem.

Według najnowszych danych, wskaźnik dzietności w Meksyku wynosi 77 urodzeń na 1000 nastolatków w wieku od 15 do 19 lat. Pod tym względem kraj zajmuje pierwsze miejsce wśród państw Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju.

RadioZET.pl/ Daily Star/ Mexico News Daily

Logo radiozet Dzieje się