Zamknij

Powódź na Majorce: kolejni turyści wśród ofiar. Poszkodowanym pomaga Rafael Nadal

Redakcja
11.10.2018 16:38
Powódź na Majorce: kolejni turyści wśród ofiar. Poszkodowanym pomaga Rafael Nadal
fot. PAP/EPA

Rośnie bilans ofiar powodzi, która nawiedziła hiszpańską wyspę Majorkę. Jeszcze w czwartek rano mowa była o 10 ofiarach, po południu znaleziono ciała kolejnych dwóch osób.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Intensywne deszcze wystąpiły w nocy z wtorku na środę. W ciągu zaledwie 4 godzin spadło 220 milimetrów deszczu. Wśród ofiar są m.in. brytyjscy turyści. Powódź zaskoczyła ich podczas jazdy taksówką. Nie udało im się uciec.

W czwartek służby poinformowały, że prawdopodobnie odnalazły ciała poszukiwanych turystów z Niemiec. Ofiary to mężczyzna i kobieta. Znajdowały się niedaleko samochodu, który należał do niemieckiej pary – podała agencja AFP. Tym samym tragiczny bilans powodzi na Majorce wzrósł do 12 ofiar śmiertelnych.

Wciąż poszukiwane jest 5-letnie dziecko.

Najbardziej zniszczone na skutek powodzi zostały miejscowości Sant Llorenc des Cardassar oraz S'illot. W środę po południu wyspę odwiedził premier Pedro Sanchez. Zapowiedział ogłoszenie klęski żywiołowej i wsparcie dla miejscowych władz, by przywrócić na wyspie normalne życie.

Zobacz także

Na Majorce uruchomiono miejsca, gdzie tymczasowo mogą zamieszkać rodziny, które straciły dach nad głową. W pomoc zaangażował się, pochodzący z wyspy, tenisista Rafael Nadal. Poszkodowanym udostępnił swoje centrum treningowe. Zakwaterowano ponad 120 osób. Sam pomagał w usuwaniu zniszczeń.

 

EN_01343203_2469
fot. AP/Associated Press/East News

Na miejscu nadal pracuje ponad 600 żołnierzy i ratowników.

RadioZET.pl/AFP/PAP/JŚ