Zamknij

13-latka zaszła w ciążę z 10-latkiem. O wszystkim opowiedzieli w telewizji

25.01.2020 10:38
13-latka w ciąży
fot. YouTube/ Screen

Kilka dni temu media obiegła informacja o 13-latce z Kraju Krasnojarskiego, która zaszła w ciążę z 10-latkiem. Nastolatkowie nie pozostali jednak anonimowi. Daria i Iwan są teraz częstymi gośćmi rosyjskich mediów, w których opowiadają o swoim związku i o tym, że chcą wspólnie wychować dziecko.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Daria i Iwan przyjaźnili się od dłuższego czasu. Oboje uczęszczają do szkół na terytorium Kraju Krasnojarskiego w Rosji.

Dziewczynka wystąpiła ostatnio w popularnym programie Andrieja Małachowa. Przekonywała tam, że znajomość z 10-letnim Iwanem to "była miłość od pierwszego wejrzenia".

- Pisaliśmy ze sobą, spacerowaliśmy, chodziliśmy za rękę, całowaliśmy. Kiedy Iwan pocałował mnie po raz pierwszy w policzek, od razu pochwalił się swoim kolegom - przyznała w telewizji.

ZOBACZ TAKŻE: 13-latka zaszła w ciążę. Ojcem 10-latek

Daria jest obecnie w ósmym tygodniu ciąży. Nastolatka opowiedziała, że do zbliżenia doszło w listopadzie 2019 roku, w domu Iwana, podczas nieobecności jego rodziców. Jak dodała, sytuacja ta wpłynęła bardzo negatywnie na jej relacje z innymi ludźmi. - Teraz praktycznie całe miasto jest przeciwko nam. Wielu mówiła, że jestem suką i śpię ze wszystkimi - powiedziała w programie.

Matka Darii cieszy się, że dziewczynka wykazuje ogromny instynkt macierzyński, i że zdecydowała się urodzić i wychować dziecko. Kobieta przyznała jednak, że wiadomość o ciąży córki niemal zwaliła ją z nóg. - Byłam w szoku. Nie mogłam wydusić ani słowa. Kiedy zaczęłyśmy rozmawiać, powiedziała, że nie zabije dziecka. Popieram jej decyzję. Nie chcę, żeby poszła pod nóż - stwierdziła.

Zobacz także

Pomoc w wychowaniu dziecka deklaruje także matka 10-letniego Iwana. - Nie wiedziałam, co powiedzieć, gdy dowiedziałam się, że mój 10-letni syn zostanie ojcem. Myślę, że sam Iwan nie do końca rozumie, co się stało. Powiedział, że przyszli do naszego mieszkania, a Daria zaproponowała mu seks. Nie stosowali żadnych środków antykoncepcyjnych i oczywiście nie zdawali sobie sprawy z możliwych konsekwencji - zauważa matka chłopca.

Czy to w ogóle możliwe, aby 10-latek mógł zostać ojcem? Lokalny lekarz Nikołaj Skorobogatow przekonuje, że "teoretycznie obydwoje dzieci mogły osiągnąć wiek rozrodczy". Innego zdania jest jednak dr Jewgienij Grekow, który uważa, że przeczą temu badania.

Daria i Iwan razem
fot. YouTube/ Screen

- Sprawdzaliśmy wyniki laboratoryjne trzy razy, żeby się nie pomylić. To wciąż dziecko i nie może posiadać plemników. Nie ma nawet testosteronu. Co więcej, wciąż ma dziecięce narządy płciowe. Dojrzewanie jeszcze się nie rozpoczęło. Pozostaje więc wiele pytań - stwierdza lekarz.

Zobacz także

W trakcie programu Małachowa, zarzucano dziewczynce, że musiała odbyć stosunek z innym mężczyzną i to on musi być ojcem jej dziecka. Na tę wypowiedź ostro zareagował 10-latek. - Daria nigdy nie była z innym mężczyzną. Wiem to na pewno. Jestem ojcem jej dziecka - zaznaczył Iwan.

Ginekolożka Eleonora Szagerbiewa stwierdziła, że ciąża dziewczynki przebiega normalnie. Daria i Iwan przekonują, że chcą wspólnie wychować dziecko.

Zobacz także

RadioZET.pl/ Lenta.ru/ Mirror