,

14-latka uciekła z domu. Godzinę później znaleziono jej ciało w szkole

31.03.2023 13:46

14-letnia uczennica popełniła najprawdopodobniej samobójstwo w kalifornijskim liceum. Media podają, że godzinę wcześniej uciekła z domu. Funkcjonariusze znaleźli jej ciało na drugim piętrze Lindhurst High School w miejscowości Olivehurst.

Ciało 14-latki znaleziono w szkole
fot. News Images/Sipa USA/East News (zdj. ilustracyjne)

Do tragicznej śmierci 14-letniej dziewczynki doszło w czwartek rano w miejscowości Olivehurst w amerykańskim stanie Kalifornia. "New York Post" informuje, że około 6 rano nastolatka uciekła z domu. Niestety, funkcjonariusze nie zdążyli odnaleźć jej na czas. Godzinę po tym, jak zniknęła, jej ciało znaleziono na drugim piętrze Lindhurst High School. 

Zdaniem śledczych było to najprawdopodobniej samobójstwo. Szeryf hrabstwa Yuba Wendell Anderson zaznaczył jednak, że w tej sprawie prowadzone jest "aktywne śledztwo". Dodał też, że ciało dziewczynki prawdopodobnie widzieli inni uczniowie. - Chcemy do nich dotrzeć, żeby zebrać zeznania i zapewnić wsparcie psychologiczne - powiedział.

Ciało nastolatki w szkole. Ludzie są wstrząśnięci

Śmierć młodej dziewczyny wstrząsnęła liczącym 15 tys. mieszkańców miastem. - Wiem, że z całą pewnością mogę to powiedzieć w imieniu naszej społeczności: Jesteśmy wstrząśnięci tym, co się stało i załamani tą tragedią - mówił Anderson. 

Śledczy nie ujawnili tożsamości ofiary. Szkoła, w której znaleziono ciało wydała oświadczenie. "Dzisiejszy dzień jest traumatyczny dla całej naszej społeczności" - napisano. Przekazano też, że każdy, kto potrzebuje pomocy może się zgłosić po takową. Zajęcia w czwartek i piątek zostały odwołane.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli masz myśli samobójcze lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem, warto poszukać wsparcia i pomocy specjalisty. Pod tymi numerami i adresami można uzyskać pomoc – czekają na ciebie psychologowie:

  • Telefoniczna Pierwsza Pomoc Psychologiczna: 22 425 98 48
  • Telefon zaufania dla Dzieci i Młodzieży: 116 111
  • Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych: 116 123

RadioZET.pl/"New York Post"

Logo radiozet Dzieje się