Zamknij

Wstrząsające wyniki sekcji zwłok 3-latka. Oliwia z zazdrości dźgnęła go 28 razy?

08.11.2019 13:25
15-letnia Oliwia K. z Detmold zabiła 3-letniego brata? Sekcja zwłok: zadano 28 ciosów nożem
fot. PAP/EPA/FRIEDEMANN VOGEL

Zbrodnia w polskiej rodzinie w niemieckim Detmold wstrząsnęła nie tylko lokalną społecznością. Po dwóch dniach od śmierci 3-letniego chłopca okazuje się, że podejrzewana o brutalne zabójstwo siostra dziecka, 15-letnia Oliwia K., mogła zadać mu prawie 30 ciosów nożem. Wszystko z zazdrości.

15-letnia Oliwia K. z Detmold została zatrzymana w czwartek rano. 22 godziny wcześniej jej pochodząca z Polski matka, 46-letnia Agnieszka P., znalazła w domu ciało swojego drugiego dziecka – 3-letniego syna Niko. Jego przyrodniej siostry w domu już nie było. To właśnie ona jest podejrzewana o brutalne zabójstwo.

Jej poszukiwania trwały całą noc. Nastolatka została zatrzymana w Lemgo w Nadrenii Północnej, 14 kilometrów od Detmold, w którym dzień wcześniej miała dokonać zbrodni. Dziewczyna nie stawiała oporu.

Zobacz także

Zabójstwo 3-latka w Detmold. Niko dźgnięty 28 razy

W piątek niemieckie służby przekazały, że znane są już wyniki sekcji zwłok chłopca. Jak przekazał w rozmowie z dziennikiem „Bild” Christopher Imig, rzecznik tamtejszej prokuratury, 3-letniemu Niko zadano 28 ciosów nożem.

Jego 15-letnia siostra przyznała się przed sądem do zbrodni, podkreślając jednak, że ma zaniki pamięci. Nastolatka została aresztowana. Wstępnie mówi się, że motywem zbrodni mogła być postępująca zazdrość o brata. Oliwia miała czuć się zaniedbywana przez matkę, która poświęcała więcej uwagi 3-latkowi. 

Zobacz także

RadioZET.pl/Bild.de