Zamknij

16-latek śmiertelnie pobił Polaka w Anglii. Jest wyrok sądu

Redakcja
08.09.2017 16:51
16-latek śmiertelnie pobił Polaka w Anglii. Jest wyrok sądu
fot. Archiwum Radia ZET

Trzy lata spędzi w więzieniu 16-latek, który w angielskim Harlow śmiertelnie pobił 40-letniego Polaka. Sąd uznał, że nastolatek atakując przechodnia nie miał zamiaru zabicia. Rodzina zmarłego uważa, że wyrok jest za niski.

27 sierpnia 2016 r. roku późnym wieczorem przy jednym z placów w Harlow wywiązała się sprzeczka pomiędzy trzema Polakami, którzy jedli pizzę i pili alkohol, a grupą zakapturzonych nastolatków.

Kłótnia na placu w Harlow

Jak wynika z policyjnych ustaleń, w trakcie kłótni 40-letni Polak został silnie uderzony w tył głowy przez jednego z napastników. Dwa dni później zmarł w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń. Napastnik trafił przed sąd, który odrzucił linię obrony, twierdzącej, że nastolatek bronił się przed Polakami.

Zagłosuj

Czy zaostrzenie kar zmniejszyłoby liczbę przestępstw?

Liczba głosów:

Śmiertelne ciosy w głowę

16-latek usłyszał zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci za co grozi do 6 lat więzienia. Wyrok sądu to 3 lata pozbawienia wolności. Tożsamość skazanego nie została podana do publicznej wiadomości z uwagi na niski wiek.

Kontrowersyjny wyrok

Rodzina Arkadiusza J. twierdzi, że taki wyrok to skandal. Radosław J., brat zabitego, na razie nie chce się wypowiadać na temat ewentualnej apelacji. – Na spokojnie musimy to przemyśleć. (...) Maksymalny wyrok (w takiej sprawie) to sześć lat dla dorosłego, tak że... nie wiem – komentował.

Więcej szczegółów o sprawie:

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz