Zamknij

16-latek zabił w Anglii Polaka za to, że mówił w swoim języku. Jest wyrok

Redakcja
31.07.2017 17:55
16-latek zabił w Anglii Polaka za to, że mówił w swoim języku. Jest wyrok
fot. Essex Police

16-letni Brytyjczyk został uznany winnym nieumyślnego zabójstwa Arkadiusza J. 40-letni Polak został zaatakowany w sierpniu 2016 roku w Harlow w hrabstwie Essex za to, że mówił po polsku.

Ławnicy jednomyślnie uznali 16-latka winnym śmierci Polaka, jednak - ich zdaniem - nieletni uderzając swoją ofiarę nie miał na celu zabić.

Śmiertelny cios w tył głowy

Do zdarzenia doszło 27 sierpnia 2016 roku na placu handlowym The Stow w mieście Harlow. Tuż przed północą doszło do sprzeczki pomiędzy trzema jedzącymi pizzę i pijącymi alkohol Polakami a grupą zakapturzonych nastolatków, którzy jeździli w pobliżu na rowerach. Według ustaleń policji, Arkadiusz J. został mocno uderzony w tył głowy przez jednego z napastników; dwa dni później zmarł w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń.

Brytyjczyk uznany winnym

Decyzja o tym, jaką dokładnie karę poniesie 16-letni Brytyjczyk, zostanie podjęta na oddzielnym posiedzeniu sądu 8 września 2017 r.

40-letni Polak został zabity w czasie, gdy zaczęły nasilać się przestępstwa na tle nienawiści rasowej i narodowościowej, do którego doszło w pierwszych miesiącach po tym, jak Brytyjczycy opowiedzieli się za Brexitem.

Alkohol, wyzwiska i przemoc. Czy tak wygląda prawdziwa twarz polskiej emigracji? Weź udział w dyskusji w serwisie MAM ZDANIE

RadioZET.pl/PAP/strz