Zamknij

16-letnia Wiktoria zamordowana w Niemczech. Trwa zbiórka na sprowadzenie ciała

22.09.2021 12:50
Zamordowana Wiktoria
fot. zrzutka.pl

Wiktoria z Gorzowa Wielkopolskiego została brutalnie zamordowana w niemieckiej Saksonii. Rodzina 16-latki zbiera pieniądze, aby móc sprowadzić ciało dziewczynki do Polski.

16-letnia Wiktoria została zamordowana w małej miejscowości Grossroehrsdorf nieopodal Drezna. Do zbrodni doszło w środę, 15 września, gdy nastolatka szła na spotkanie z koleżanką - informowały niemieckie media. 

Zabójstwo 16-letniej Wiktorii w Niemczech. Trwa zbiórka pieniędzy

Wiktoria została zaatakowana przez nieznanego sprawcę. Świadek morderstwa usłyszał głośną kłótnię, a następnie zobaczył ciemno ubranego mężczyznę (w wieku około 20 lat), który kilkakrotnie ugodził dziewczynę nożem - relacjonował dziennik ''Bild''. 

- Sekcja zwłok ofiary wykazała, że młodej dziewczynie zadano rany kłute, które ostatecznie doprowadziły do wykrwawienia się na śmierć. Na chwilę obecną nie ma żadnych przesłanek wskazujących na przestępstwo na tle seksualnym - przekazał prokurator Christopher Gerhardi. 

16-latka mieszkała w Niemczech z rodzicami i młodszą siostrą. Rodzina Wiktorii chce, aby jej pogrzeb odbył się w Polsce. Krewni 16-latki nie mają pieniędzy, by opłacić transport ciała nastolatki. W internecie trwa zbiórka na ten cel.

''Moja siostra jest osobą niepełnosprawną. Pracuje tylko mój szwagier. Wiktoria zostawiła w domu swoją 7-letnią siostrę. Chcemy, aby pochowana została w swoim rodzinnym mieście w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie się urodziła i wychowywała. Ma tu dziadków, najbliższą rodzinę, przyjaciół i znajomych. Postanowiłam pomóc mojej rodzinie organizując tę zbiórkę. Nigdy przenigdy o nic nie prosiłam, ale tu nie mogę odpuścić. Zabrano nam ją brutalnie'' - czytamy w opisie zbiórki.

RadioZET.pl/Bild/zrzutka.pl