Zamknij

17-latka namówiła swojego chłopaka do samobójstwa. Jest wyrok

Redakcja
10.08.2017 20:56
17-latka namówiła swojego chłopaka do samobójstwa. Jest wyrok
fot. Youtube/Inside Editon

Michelle Carter wielokrotnie namawiała swojego chłopaka do samobójstwa. W końcu 18-latek targnął się na swoje życie. Sprawa trafiła do sądu, gdzie na jaw wyszły bulwersujące szczegóły. Conrad przepraszał 17-latkę za to, że jeszcze się nie zabił. Finałem głośnej sprawy jest wyrok sądu: 15 miesięcy więzienia. Groziło jej 15 lat.

O liczącym 55 tys. mieszkańców Taunton w stanie Massachusetts (USA) zrobiło się głośno, gdy na jaw wyszły szczegóły niespotykanej zbrodni. 17-latka namawiała swojego o rok starszego chłopaka do samobójstwa, wiedząc, że Conrad ma już na koncie jedną próbę odebrania sobie życia.

Chłopak przepraszał, że żyje

Podczas rozpraw upublicznione zostały wiadomości pomiędzy parą. – Myślałam, że chcesz to zrobić. Czas jest właściwy i jesteś gotowy, musisz to zrobić! Nie możesz żyć w ten sposób. Musisz to zrobić tak jak ostatnio, a nie myśleć o tym, kotku – to jeden z SMS-ów, jaki Michelle wysłała do cierpiącego na depresję Conrada.

Prokurator walczył o 12 lat więzienia

W końcu, po wielu namowach, w lipcu 2014 r. młody mężczyzna odebrał sobie życie wdychając spaliny włączonego samochodu. Obrońca Michelle próbował przekonać sąd tym, że jego klientka ma zdiagnozowane różnego rodzaju zaburzenia (m.in. odżywiania) i brała leki przeciwdepresyjne. Prokurator domagał się natomiast 12-letniej odsiadki. Zgodnie z prawem, groziło jej nawet 15 lat więzienia.

Uzasadnienie niskiego wyroku

Wyrok sądu to 15 miesięcy pozbawienia wolności. – Michelle przyznaje się w SMS-ach, że nic nie zrobiła. Nie zadzwoniła na policję ani do rodziny Conrada Roy’a. Zamiast tego w trakcie rozmowy telefonicznej słuchała ostatnich oddechów swojego chłopaka. I wreszcie, nie wydała prostej instrukcji: wyjdź z samochodu. Ten sąd musi ważyć racje między resocjalizacją, szansą na resocjalizacje i karą za popełnione czyny – uzasadniał wyrok Lawrence Moniz, sędzia sądu dla nieletnich hrabstwa Bristol.

Nagranie z odczytania wyroku:

Zobacz także

RadioZET.pl/NewYorkTimes/CNN.com/strz