Zamknij

18-latek zadźgany nożem w pobliżu szkoły. Tragiczny finał ulicznej bójki

14.10.2021 13:16
Hazrat Wali
fot. Metropolitan Police

18-letni uchodźca z Afganistanu został zasztyletowany w biały dzień w pobliżu szkoły w Londynie. Motywem zabójstwa najprawdopodobniej nie było jego pochodzenie - podały brytyjskie media.

Do morderstwa doszło we wtorek po południu w Twickenham w południowo-zachodnim Londynie, ale dopiero w środę wieczorem policja podała personalia ofiary. Jest nią 18-letni Hazrat Wali, który dwa lata temu przyjechał samemu do Wielkiej Brytanii z Afganistanu jako uchodźca.

Wielka Brytania. 18-letni uchodźca zasztyletowany w pobliżu szkoły

18-latek został pchnięty nożem podczas bójki na ulicy w pobliżu szkoły, do której uczęszczał i na oczach dzieci, grających na przyległym boisku sportowym. Mimo podjętej próby reanimacji chłopak zmarł w szpitalu.

Na razie nie dokonano żadnych aresztowań w związku z zabójstwem. Nic też nie wskazuje, by było one motywowane pochodzeniem ofiary. Jak podał dziennik "Evening Standard", Hazrat  jest 25 nastolatkiem zabitym przy użyciu noża w Londynie od początku tego roku, co oznacza, że będzie to najprawdopodobniej najgorszy rok w historii, jeśli chodzi o liczbę takich zdarzeń.

RadioZET.pl/PAP (Bartłomiej Niedziński)