Zamknij

18-latka urodziła córeczkę w więzieniu. Zemdlała z bólu, dziecko nie żyje

23.09.2021 12:14
Więzienie
fot. Shutterstock

18-latka, która urodziła dziecko w największym w Europie więzieniu dla kobiet, nie powinna była rodzić sama w celi - wynika z raportu brytyjskich inspektorów. Córeczka nastolatki nie żyje. 

18-latka urodziła dziecko w więzieniu HMP Bronzefield w Surrey w południowo-wschodniej Anglii. Jak podaje BBC, raport Rzecznika Praw Obywatelskich ds. więziennictwa wykazał szereg uchybień. Nastolatka miała dwukrotnie użyć dzwonka, by prosić o pomoc pielęgniarki, jednak nikt do niej nie przyszedł. 

Wielka Brytania. 18-latka urodziła w więzieniu. Tragiczny finał

Dziewczyna zeznała, że poruszała się po celi na czworakach i w pewnym momencie zemdlała z bólu. Gdy się ocknęła, zobaczyła nowo narodzoną córeczkę. Dziecko jednak nie oddychało. Patolog nie był w stanie określić, czy noworodek urodził się żywy.

– Pani A. urodziła sama w swojej celi bez pomocy medycznej – powiedziała Sue McAllister, rzeczniczka ds. więziennictwa. Raport wykazał, że służba więzienna nie była świadoma, że 18-latka miała niedługo urodzić. Dyrekcja więzienia nie posiadała dokumentacji dotyczącej jej ciąży. 

– To tragiczne i niezwykle smutne zdarzenie. Bardzo nam przykro, że do tego doszło. Nasze myśli są przez cały czas z rodziną 18-latki – powiedziała Vicky Robinson, dyrektor więzienia. 

RadioZET.pl/BBC