Zamknij

19-letni Turek chciał wjechać do Polski na wizie 6-latka z Arabii Saudyjskiej

Redakcja
02.11.2017 17:46
19-letni Turek chciał wjechać do Polski na wizie 6-latka z Arabii Saudyjskiej
fot. East News

19-letni obywatel Turcji usiłował wjechać do Polski na podstawie fałszywej wizy Schengen, wystawionej na 6-letnie dziecko z Arabii Saudyjskiej – poinformowała Elżbieta Pikor, rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Zagłosuj

Uważasz, że polskie granice są wystarczająco chronione?

Liczba głosów:

Trudno przypuszczać, o czym myślał nastolatek z Turcji, pokazując paszport z wizą dla 6-letniego Saudyjczyka. Podczas rutynowej kontroli na granicy młody mężczyzna pokazał celnikowi paszport, w którym przyklejona była francuska wiza Schengen. Okazało się, że wiza jest podrobiona i w toku kontroli wyszło na jaw, że należy do dziecka i to w dodatku z Arabii Saudyjskiej.

Seria podrobionych wiz

Okazało się, że nie tylko ta rzecz była w paszporcie 19-latka podrobiona. – W konsekwencji szczegółowych ustaleń okazało się także, że nalepka wizowa była wydana dla kilkuletniego dziecka, obywatela Arabii Saudyjskiej. Dodatkowo w paszporcie podróżnego ujawniono jeszcze sześć podrobionych stempli francuskiej i austriackiej kontroli granicznej – komentuje Elżbieta Pikor.

Turek liczył na farta

Młody mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa. Tłumaczył, że liczył, iż celnik nie zorientuje się i uda mu się przedostać bez problemu na teren Polski. Teraz 19-latek odpowie za wszystko przed sądem.

W Niemczech próbują poradzić sobie z wnioskami odwoławczymi tych, którzy nie otrzymali azylu:

Zobacz także

RadioZET.pl/TVP Info/strz