Zamknij

2-letnia dziewczynka zaginęła w górach. Wierny pies uratował jej życie

Redakcja
19.10.2017 11:40
2-letnia dziewczynka zaginęła w górach. Wierny pies uratował jej życie
fot. Flickr

Przez całą noc nikt nie mógł odnaleźć zaginionej 2-latki, która zgubiła się będąc z rodzicami w górach. Na nic się zdały intensywne poszukiwania. Okazało się, że zdrowie, a może nawet życie, uratował dziecku pies, który przez całą noc był przy dziewczynce i ogrzewał ją swoim ciałem.

Zagłosuj

Jakie zwierzę bardziej lubisz?

Liczba głosów:

Hiszpańska rodzina wybrała się późnym popołudniem na wycieczkę w góry nieopodal miasta Gil García. Ojciec dziecka w pewnym momencie zorientował się, że 2-letnia Emma zaginęła. Dziecko przez całą drogę szło z tyłu i w pewnym momencie okazało się, że go nie ma.

Nocne poszukiwania

Przerażeni członkowie rodziny zaczęli poszukiwania, jednak przez całą noc nie udało się odnaleźć dziewczynki. W akcji poszukiwawczej małej brali udział ratownicy górscy i policjanci.

Szczęśliwy finał

Gdy przerażeni rodzice spodziewali się najgorszego, dziecko zostało odnalezione w towarzystwie psa. – Zwierzę przez cały czas było przy 2-latce. Pies owinął się wokół jej ciała i nie pozwolił, aby się wychłodziła – komentowała ratowniczka, dodając, że „gdyby nie szczekanie, nigdy byśmy jej nie odnaleźli w zaroślach”. Pies rasy podenco z Ibizy z pewnością zasłużył na nagrodę.

Zobacz także

RadioZET.pl/WP.pl/strz