Zamknij

20-letina Polka zamordowana w Londynie przez byłego ukochanego. Jest wyrok

Redakcja
06.11.2017 22:38
20-letina Polka zamordowana w Londynie przez byłego ukochanego. Jest wyrok
fot. Facebook (profil publiczny)

Jest wyrok dla 23-letniego Grzegorza K., który w maju br. zamordował swoją byłą dziewczynę. 20-letnia Karolina zginęła od wielu głębokich ran zadanych nożem. Morderca został skazany na „co najmniej 20 lat więzienia”.

Motywem zbrodni miała być zazdrość, bowiem młoda Polka zaczęła się spotykać z innym chłopakiem. Według śledczych, do zabójstwa doszło w trakcie kłótni. W chwili tragedii byli przy niej bliscy, jednak nie udało im się obronić 20-latki. Skutkiem serii ciosów nożem w szyję i twarz była śmierć.

Zbrodnia z zazdrości

Karolina była studentką architektury na Uniwersytecie Westminster. Poza zajęciami dorabiała jako kelnerka w polskiej ambasadzie w Londynie. – Wiedziała, co jest w życiu ważne i ciężko pracowała, aby studiować w swoim wymarzonym mieście – mówiła macocha zamordowanej.

Co najmniej 20 lat więzienia

Obrońca oskarżonego próbował, aby okolicznością łagodzącą był fakt, że dla napastnika Karolina była pierwszą i jedyną miłością, oraz fakt, ze ten nie mógł się pogodzić ze stratą ukochanej. Zgodnie z brytyjskim prawem Grzegorz K. został skazany na co najmniej 20 lat więzienia.

Zdjęcia Karoliny i skazanego Grzegorza K.:

RadioZET.pl/Guardian/DailyMail.co.uk/strz