Zamknij

Odnaleziono ciała zaginionych Polaków. Policja ujawnia nowe fakty

07.02.2022 14:14
Holandia
fot. Facebook

Z informacji uzyskanej przez Polską Agencję Prasową od holenderskiej policji wynika, że zaginieni mieszkańcy powiatu przeworskiego, 20-letni Konrad M. i 21-letnia Wiktoria M., nie padli ofiarą przestępstwa. Ciała pary odnaleziono w sobotę w miejscowości Dronten w centralnej Holandii.

20-letni Konrad M. i 21-letnia Wiktoria M., para z Podkarpacia - wyjechali w styczniu do pracy w Holandii. "Rodzice ostatni raz mieli z nimi kontakt 31 stycznia" – informowała wcześniej Polską Agencję Prasową rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku Justyna Urban. Chodzi o rozmowę telefoniczną między Wiktorią a jej matką. 

Holandia. Odnaleziono ciała dwojga zaginionych Polaków

"Z ustaleń rodziny wynika, iż przed kimś uciekali, niestety na chwilę obecną nie udało się ustalić, przed kim. Wszystkie dokumenty, telefony oraz rzeczy osobiste zostały w domu, w którym mieszkali - Teding van Berkhoutstraat. Wiadomo, że pani, u której wynajmowali pokój, na drugi dzień zaczęła pakować ich rzeczy w kartony" - czytamy we wpisie na "Zaginieni przed laty". Zwłaszcza ten ostatni fakt zaniepokoił bliskich pary. 

Zaginięcie pary zostało zgłoszone w ubiegły czwartek, a w sobotę holenderska policja odnalazła ich zwłoki na terenie gruntów rolnych w Dronten. - Ciało kobiety znajdowało się w niewielkiej odległości od zwłok mężczyzny - powiedział PAP Remco van Straaten, rzecznik prasowy policji w Utrechcie.

Potwierdził, że zwłoki zostały zidentyfikowane jako zaginieni Polacy. Wcześniej przedstawiciele polskiej policji nie potwierdzali doniesień na temat tożsamości kobiety. - Nadal trwa dochodzenie w sprawie dokładnej przyczyny śmierci ofiar, jednak obecnie nic nie wskazuje na popełnienie przestępstwa - dodał rzecznik.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP

C