Zamknij

21-latka zgwałcona na chrześcijańskim festiwalu

Redakcja
03.08.2018 16:53
21-latka zgwałcona na chrześcijańskim festiwalu
fot. FB: HTB Focus

21-letnia kobieta została zgwałcona podczas chrześcijańskiego festiwalu „Focus” organizowanego przez anglikański kościół Holy Trinity Brompton w hrabstwie Hempshire. Policja aresztowała 54-letniego mężczyznę. Organizatorzy nie chcą komentować sprawy. Nawet na oficjalnej stronie wydarzenia nie pojawiły się żadne informacje na ten temat.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do zdarzenia miało dojść pomiędzy 1.30 a 2 w nocy w ostatnim dniu trwania festiwalu.  Policja otrzymała zgłoszenie o napaści seksualnej kilkanaście godzin później. Ofiarą jest 21-letnia kobieta, która znajduje się obecnie pod opieką oficerów policji wyspecjalizowanych w obszarze przestępstw seksualnych.

Zobacz także

Sprawcą napaści jest 54-letni mężczyzna. Jak poinformował rzecznik policji hrabstwa Hempshire „54-latek, który został aresztowany i usłyszał zarzut gwałtu, nie pochodził z terenu hrabstwa”.  Mężczyzna został zwolniony z aresztu do 29 sierpnia w oczekiwaniu na dalsze dochodzenie.

Organizatorzy nie chcą komentować sprawy

„The Telegraph” zwrócił się do organizatorów z prośbą o komentarz do sprawy. Rzecznik imprezy nie udzielił jednak żadnych szczegółowych informacji twierdząc, że byłoby to niewłaściwie w związku z toczącym się śledztwem.

Na oficjalnej stronie wydarzenia także nie znajdziemy żadnego komentarza w związku ze zdarzeniem. Zakończony już festiwal organizatorzy ocenili jako „wartościowy czas w naszych życiach, sprawiający że może zajść w nas przemiana, którą możemy przenieść na nasze miejsca pracy, domy, społeczności i naród, w imię Jezusa Chrystusa”.

RadioZet.pl/TheTelegraph/bm