Zamknij

21-letnia modelka popełniła samobójstwo

Redakcja
02.04.2017 14:46
21-letnia modelka popełniła samobójstwo
fot. Instagram

Była wielką nadzieją azjatyckiego modelingu. 21-letnia mieszkanka Malediwów została odkryta na Instagramie i bardzo szybko rozkochała w sobie świat mody. W krótkim czasie trafiła na okładkę Vogue'a. Jej historia ma jednak tragiczne zakończenie. Rauda Athif została znaleziona w środę martwa w studenckim akademiku.

Choć wydawała się stworzona do zawodu modelki, ważniejsze były dla niej studia medyczne, do których przykładała dużą wagę. Raudha Athif mieszkała w hotelu studenckim kampusu Islami Bank Medical College w Bangladeszu. 

Lokalne media poinformowały, że modelka powiesiła się w swoim pokoju.Znalazły ją koleżanki, które zmartwił brak kontaktu z dziewczyną. Kiedy wyważyły drzwi ich oczom ukazał się tragiczny widok.

wog
fot. Vogue

Policja wykluczyła już udział osób trzecich. Wciąż czekamy jednak na wyniki autopsji.

Śmierć modelki była dla wszystkich szokiem. Dyrektorka uczelni określała ją jako osobę bardzo radosną. Nikt nie przeczuwał nadchodzącej tragedii.

Kariera Raudhy Athif rozpoczęła się w 2014 roku. Jej zdjęcia na portalach społecznościowych przykuły uwagę znanych fotografów i modowych headhunterów. Charakterystycznym jej aparycji były intensywnie zielone oczy, które wprost pokochał obiektyw. 

Athif szybko stała się rozpoznawalną modelką na Malediwach i w całym regionie Azji Południowo-Wschodniej. Symbolem popularności i sukceu byl udział w sesji dla Vogue India, gdzie towarzyszyły jej modelki z innych krajów regionu.

Dziewczyna wielokrotnie powtarzała, że modeling to dla niej tylko hobby, a za swoje prawdziwe powołanie uważa medycynę. 

RadioZET.pl/KM