Zamknij

22-latek otworzył ogień przed kościołem w Rosji. 5 kobiet nie żyje

Redakcja
18.02.2018 18:52
22-latek otworzył ogień przed kościołem w Rosji. 5 kobiet nie żyje
fot. Twitter

Cztery osoby zginęły, a pięć zostało rannych, gdy przed kościołem w dagestańskim mieście Kizlar mężczyzna zaczął strzelać do tłumu — informują rosyjskie media. Napastnik zginął z rąk policjantów patrolujących okolicę.

Rosyjski TASS powołując się na informacje służb, podał, że sprawcą był 22-letni mieszkaniec miasta. Jak do tej pory, nie ma informacji o ewentualnych motywach zbrodni. Ofiarami śmiertelnymi są miejscowe kobiety. Informację o tym potwierdził burmistrz Alexander Szuwałow.

Strzały pod kościołem

Rosyjskie media cytujące świadków zdarzenia piszą o nieludzkiej furii, w jaką wpadł młody mężczyzna. — W dłoni trzymał myśliwską strzelbę. Otworzył ogień w stronę grupy osób, która świętowała religijny festiwal — podaje agencja Interfax.

Zginęły niewinne kobiety

Gdy na miejscu zjawili się policjanci, 22-latek rzucił się do ucieczki, oddając kilka strzałów w kierunku stróżów prawa. Po chwili został śmiertelnie postrzelony w plecy. Na miejscu w mieście Kizlar pracuje grupa operacyjno-śledcza. Ranni zostali przetransportowani do szpitala. Lekarze ich stan oceniają jako „średnio ciężki”.

Zdjęcia napastnika i miejsca zbrodni:

RadioZET.pl/Interfax/TASS/PAP/strz

C