Zamknij

23-latka poszła do dentysty z bólem zęba. Okazało się, że to białaczka

Redakcja
16.04.2018 09:09
Lauren Neilly
fot. Facebook

23-latka z Glasgow udała się do dentysty z bólem zęba. Tam usłyszała, że powinna się też zbadać u lekarza pierwszego kontaktu. Okazało się, że jest chora na ostrą białaczkę szpikową.

Brytyjski dziennik „The Sun” opisał historię Lauren Neilly ze Szkocji. Młoda kobieta cierpiała od jakiegoś czasu na złe samopoczucie. Ponadto doskwierał jej ból zęba. Nie spodziewała się jednak, że ma białaczkę.

Białaczka szpikowa

Gdy usłyszała diagnozę, nogi się pod nią ugięły. Lekarze natychmiast postanowili działać, ponieważ liczył się każdy dzień. W Queen Elizabeth University Hospital w Glasgow poddała się pierwszej chemioterapii. — Przez kilka dni strasznie cierpiała. Wszystko ją bolało, nie mogła się ruszać. Włosy jej wypadają, boi się, że Ben się od niej odwróci. Utrata włosów dla tak młodej i atrakcyjnej kobiety to poważny problem. A przecież w lipcu przyszłego roku planowała ślub i wesele — powiedziała Samantha Neilly, mama Lauren cytowana przez „Fakt24”.

Myślała, że to tylko ból zęba

23-latka jest wspierana przez rodzinę i bliskich. Nie załamuje się i liczy na to, że będzie mogła prowadzić normalne życie jak każdy inny. Lauren od długiego czasu pracowała w banku, więc przysługuje jej prawo do zasiłku chorobowego. — Jej narzeczony Ben jest studentem i nie ma żadnych dochodów. Teraz pewnie to będzie musiało się zmienić — mówi przyjaciółka chorej.

Zobacz także

RadioZET.pl/Fakt24.pl/TheSun/strz