Zamknij

23-letni turysta zginął podczas bójki na Ibizie

Redakcja
13.08.2018 18:09
23-letni turysta zginął podczas bójki na Ibizie
fot. Facebook

23-letni Brytyjczyk Connor Spraggs zmarł w szpitalu na Ibizie, po tym jak został pobity przez co najmniej trzech mężczyzn. Nie wiadomo jeszcze, z jakiego powodu doszło do bijatyki. Strona brytyjska podkreśla, że jest w stałym kontakcie z lokalnymi władzami prowadzącymi śledztwo.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Spraggs zmarł w szpitalu nad ranem 12 sierpnia. Świadkowie relacjonują, że mężczyzna został zaatakowany nieopodal hotelu, w którym spędzał wakacje, przez co najmniej trzech mężczyzn.

Zobacz także

Według „The Independent” mężczyźni, którzy zaatakowali Brytyjczyka, najprawdopodobniej byli jego rodakami. Nie wiadomo co doprowadziło do kłótni i bójki, która okazała się dla chłopaka śmiertelna w skutkach.
- Nasz personel zapewnia pomoc rodzinie Brytyjczyka, który zginął na Ibizie oraz jest w kontakcie z lokalnymi władzami prowadzącymi śledztwo - czytamy w komunikacie Rzecznika Biura Spraw Zagranicznych Wielkiej Brytanii.
W niedzielę założono internetową zbiórkę, w celu zebrania pieniędzy na pokrycie kosztów jego pogrzebu i sprowadzenia ciała do kraju.
"Connor był łagodną duszą, z sercem ze złota, za którym będzie głęboko tęsknić jego rodzina i przyjaciele i każda osoba, która go znała" – napisano na stronie.
To kolejny już przypadek ataku na Brytyjczyka w hiszpańskim kurorcie. Tydzień temu znaleziono tam ciało 24-latka z Londynu.

RadioZet.pl/Sky/bm