Zamknij

24-latka lansowała się zdjęciami na Instagramie. Okazało się, że na jachcie przemyca kokainę

Redakcja
20.04.2018 14:57
Przemyt kokainy
fot. Instagram

24-letnia Kanadyjka chwaliła się na Instagramie wystawnym życiem i wielotygodniową podróżą na jachcie. Zwróciło to uwagę służb, które u wybrzeży Australii postanowiły przeszukać jednostkę. To był strzał w dziesiątkę.

Mélina Roberge wypłynęła luksusowym jachtem z kanadyjskiego Quebec i przez sześć tygodni wraz z kompanami, 30-letnią Isabelle Lagacé i 65-letnim André Tamine, opłynęli m.in. Peru, Chile, Bermudy, a także wiele wysp Polinezji Francuskiej. Zdjęcia z wyprawy regularnie trafiały na Instagrama.

Egzotyczna wycieczka pod lupą służb

Zachowanie kanadyjskich „podróżników” zwróciło uwagę służb zajmujących się tropieniem przemytników. Gdy ich jacht przybił do brzegów Australii 28 sierpnia 2016 r., na pokład weszli strażnicy. Psy tropiące natychmiast wskazały pojemniki, gdzie ukryte zostały worki z kokainą. Łącznie było jej niemal 100 kilogramów. Sędzia Catherine Traill wydała wyrok w ich sprawie.

Zgubny lans na Instagramie

24-letnia Roberge została skazana na 8 lat więzienia. Podczas rozprawy tłumaczyła, że jest „młodą i głupią kobietą” i liczy na niski wymiar kary. Jej 30-letnia przyjaciółka za kratami spędzi jedynie o pół roku mniej. Wyrok dla organizatora egzotycznej wycieczki, 65-letniego Tamine, ogłoszony ma zostać w październiku br.

Zdjęcia Méliny Roberge z mediów społecznościowych:

RadioZET.pl/washingtonpost.com/theguardian.com/fakt24.pl/strz